Учня львівського ПТУ змушують повернути стипендію, бо той хоче кинути навчання

15-річний Юліан Дегтярьов провчився на перукаря лише два місяці і вирішив повернутися до школи

СуспільствоМарта Когут, 12 листопада27290
Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну у Львові, де 15-річний Юліан два місяці провчився на перукаря

У львівському Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну, не хочуть відраховувати з навчання учня, поки той не поверне стипендію, яку отримував два місяці. Про цей інцидент ZAXID.NET стало відомо від тітки хлопця, Олександри Дегтярьової. Загальна сума стипендії, отриманої 15-річним хлопцем за два місяці – 970 гривень.

Юліан Дегтярьов вступив до Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну цього року після закінчення 9 класу. Хлопець провчився за спеціальністю перукаря два місяці і вирішив повернутися до школи. За словами тітки, Юліану не сподобалося вчитися в училищі. Аби отримати документи на відрахування йому потрібно було підписати обхідний лист.

У понеділок, 11 листопада, учень пішов підписувати документ. Однак головна бухгалтерка ПТУ Людмила Біда відмовилася підписувати обхідний лист, поки хлопець не поверне отриманої стипендії. «Сказала йому – мама заплатить, тоді приходь», – розповіла ZAXID.NET Олександра Дегтярьова.

За словами Олександри Дегтярьової, коли племінник пішов до директора училища Романа Ворняка скаржитися, що від нього вимагають гроші, той навіть пригрозив. «Каже, ти зобов’язаний повернути кошти. Якщо ти не повернеш, то прийде фінансова інспекція і змусить тебе через суд повернути гроші», – додала жінка.

У вівторок, 12 листопада, Олександра Дегтярьова разом з племінником мали зустріч із головною бухгалтеркою училища Людмилою Бідою, яка заявила їм: «Якщо ви не повернете гроші, то їх з власної кишені будуть віддавати викладачі і бухгалтери».

Людмила Біда підтвердила ZAXID.NET, що адміністрація училища справді наполягає на поверненні стипендії. «Вимагаємо, бо потім приходить КРУ (Держаудитслужба - ред.) і пише нам, що то порушення, що вони отримують незаконну стипендію. На нього виділили кошти, а він не вчиться», – розповіла Людмила Біда.

Бухгалтерка училища заперечила, що вимагала повернення стипендії. «Я не можу нікого змушувати віддавати гроші», –каже вона. Найцікавіше, що за словами Людмили Біди, якби хлопець кинув навчальний заклад не добровільно, а його б відрахували за якісь порушення, то повертати стипендію не довелося б.

Призначення стипендій у закладах професійно-технічної освіти здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів про «Питання стипендіального забезпечення». Згідно з цією постановою учні не мають повертати отриманих стипендій, якщо кидають навчальний заклад.

До слова, профтехучилища утримуються за рахунок міського бюджету і стипендії учням платять також коштом львівських платників податків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук