Угорщина вимагає автономію і подвійне громадянство для угорців Закарпаття

СвітДар'я Буряченко, 13 травня 201411050
Віктор Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив за подвійне громадянство для угорців Закарпатської області.

Голова угорського уряду сьогодні, 13 травня, у першому ж виступі свого третього терміну на посаді заявив про необхідність автономій і подвійного громадянства для угорців, які живуть у сусідніх країнах, зокрема, в Україні.

 Під час промови у парламенті після складення присяги голови уряду, Орбан заявив: «Ми розглядаємо угорське питання як європейське питання. Угорці, які живуть у Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти й на автономію».

Особливу увагу чиновник присвятив Україні, де угорська меншина живе в Закарпатській області: «Статус 200 тисяч угорців за національністю, які живуть в Україні, надає цьому питанню особливої гостроти. Угорська громада там повинна отримати подвійне громадянство, всі права національної спільноти, а також вона має отримати можливість самоврядування. Це наші чіткі очікування від нової України».

Угорський прем’єр також заявив, що Угорщина підтримує владу України в її розбудові демократичної держави.

Зауважимо, що сьогодні, 13 травня, нещодавно обраний парламент Угорщини знову затвердив Віктора Орбана на посаді прем’єр-міністра.

В Україні живе, згідно з різною інформацією, від 160 до 200 тисяч угорців за національністю, в основному на Закарпатті. Водночас в інших країнах є значно більші угорські меншини – в Сербії угорців від 250 до 290 тисяч, у Словаччині близько 500 тисяч, а в Румунії 1 мільйон 250 чи й 500 тисяч.

Угорщина, яка до кінця Першої світової війни охоплювала значні території, які зараз належать сусіднім державам, офіційно не порушує питання про «повернення» цих територій, але останніми роками дедалі активніше домагається розширення прав угорських меншин у цих державах, що нерідко викликає там занепокоєння.

Останніми тижнями, з різким зростанням збройного проросійського сепаратистського руху на сході України, РФ вимагає від України особливих прав для росіян за національністю, а також для російськомовних українців, аж до вимоги запровадження російської мови як державної чи зміни устрою України на федеративний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук