Укравтодор планує з’єднати швидкісними дорогами обласні центри Західної України
Проект передбачає будівництво об'їзних доріг та розширення міжнародних трас
Укравтодор розробив бачення розвитку мережі доріг Західної України. Проект розрахований на п’ять років і передбачає з’єднати швидкісними дорогами (з дозволеною швидкістю руху 110-130 км/год) обласні центри Заходу України між собою та з існуючими транспортними коридорами.
«Швидкісні дороги необхідні для підвищення мобільності населення та легкості ведення бізнесу. Саме тому – це один із довгострокових пріоритетів Укравтодору», – коментує голова Укравтодору Олександр Кубраков.
У відомстві інформують, що до реалізації у 2020 році готовий проект із будівництва Північної об'їзної дороги Львова, а також першої черги обїзних доріг міст Дубно, Стрий та Тернопіль. Фінансування обїзних доріг цих міст передбачено за рахунок кредитних та грантових коштів міжнародних фінансових організацій. Міжнародні угоди щодо фінансування цих об’єктів вже укладені. Процедури закупівлі будуть оголошені найближчі місяці.
Мережа швидкісних доріг на Західній Україні (фото Укравтодору)
Будівництво північної об'їзної дороги Рівного для підключення Луцька до мережі швидкісних доріг вже розпочато.
Також планується виготовити проектно-кошторисну документацію щодо розширення «вузьких місць» на автомобільній дорозі М-06 між Рівним та Львовом, загальною протяжністю 47 км.
Міжнародну дорогу М-09 на ділянці Львів – Тернопіль, яка є частиною міжнародного коридору GO Highway, планується також розширити до чотирьох смуг руху – по дві в кожному напрямку. Підготовка техніко-економічного обґрунтування здійснюється за рахунок коштів Світового банку.
Далі передбачено з’єднати коридори М-06 та М-09 між собою новою швидкісною дорогою в районі населених пунктів Ясенів та Золочів Львівської області, а також підключити Івано-Франківськ до автомобільної дороги М-09 по маршруту Унів – Перемишляни – Рогатин – Івано-Франківськ.
«Позитивний ефект від розбудови мережі відчують майже 10 млн мешканців регіону, а середній час поїздки між обласними центрами регіону скоротиться на 20-50 %, а від столиці до обласного центру скоротиться від 15 до 25%», – запевняють в Укравтодорі.