Україна до кінця цього року може запустити в космос власний супутник зв’язку

Запуск супутника «Либідь» відкладався вже чотири рази

Перший український телекомунікаційний супутник «Либідь» планується запустити на орбіту і ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2017 року, повідомив виконувач обов’язків голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Радченко в ефірі «5 каналу».

Оцінюючи ситуацію з реалізацією проекту, керівник українського космічного відомства нагадав: реалізація проекту була під загрозою зриву в зв’язку з анексією Криму і втратою українською стороною на півострові задіяної в проекті наземної інфраструктури, що залишилася. Взявши на себе додаткові фінансові зобов’язання, Україна забезпечила подолання форс-мажору: в 2014-2015 роках на материку створено новий центр управління польотом космічним апаратом, а також новий командно-вимірювальний пункт.

«Нині супутник повністю виготовлено, ракета-носій (для його запуску) готова на 85%», – уточнив Радченко.

За його словами, щоб забезпечити запуск, керівництво України ухвалило рішення про дофінансування проекту в зв’язку з його подорожчанням ще на 17 млн доларів.

«Останні наради і в РНБО, і в уряді дозволяють нам говорити про збільшення фінансування цієї програми», – сказав він.

Як уточнив Радченко, дофінансування планується забезпечити не за рахунок бюджетних коштів, а за рахунок здачі в оренду ресурсу супутника після його запуску.

«За умовами договору, канадська MDA ставить нам супутник на точку (забезпечує запуск на орбіту з заданими координатами), після цього здає його нам в експлуатацію», – розповів він, уточнивши, що супутник, РН і запуск космічного апарату на орбіту застраховані.

«Ми сподіваємося, що в четвертому кварталі супутник буде введено в експлуатацію», – сказав Радченко.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в понеділок в прес-службі ДКАУ, актуальні питання реалізації проекту «Либідь» планується обговорити в рамках запланованого на квітень візиту в Україну представників канадської MDA.

У 2009 році ДКАУ і канадська MacDonald Dettwiler and Associates (MDA) підписали контракт на створення супутника національної супутникової системи зв’язку (НССЗ) «Либідь», MDA виступає головним підрядником з створення системи. Супутник створюється на платформі Express 1000HТ ВАТ «Інформаційні супутникові системи ім. Решетнева» (РФ). Фінансування проекту забезпечено за рахунок залученого в 2009 році під держгарантії кредиту Канадського експортного агентства (EDS) обсягом 254,6 млн. Доларів. Згідно з підписаним в березні 2012 року держадміністраціями зв’язку України (Держспецзв’язку) і Франції договором, «Либідь» буде працювати на геостаціонарній орбіті в орбітальній позиції 48 градусів східної довготи з використанням трьох променів: євро-українського, західно-африканського й індійського, які загалом зможуть забезпечувати трансляцію до 900 телевізійних каналів.

З літа 2014 року, за бажанням канадського генпідрядника, «Либідь» перебуває на відповідальному зберіганні на російському підприємстві «ІСС» (Красноярськ, Росія).

Спочатку запуск «Либіді» було намічено на 2012 рік, потім з технічних причин зміщено на 2013 рік, після – на квітень 2014 року, потім – на осінь 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук