Україна домовилася з американською Westinghouse про будівництво заводу ядерного палива
Україна домовилася з американською компанією Westinghouse про збільшення поставок і будівництво в майбутньому на території країни заводу з виробництва ядерного палива, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик в четвер, 4 серпня.
«Ми домовилися про диверсифікацію поставок майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України», – сказав міністр, якого цитує «Інтерфакс-Україна».
Він уточнив, що такі домовленості були досягнуті під час його нещодавньої поїздки в США.
Насалик нагадав, що зараз Росія забезпечує поставки майже 95% ядерного палива для українських АЕС.
До слова, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно з Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.
У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року.
Станом на сьогодні ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці № 3 Южно-Української АЕС і блоці № 5 Запорізької АЕС. На грудень 2016 року заплановано завантаження ТВЗ-WR в блок № 2 Южно-Української АЕС.
Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україні та інші країни Східної Європи.