Україна і Молдова підписали угоду про постачання газу

Російський газ і далі постачатиметься до Молдови через газотранспортну систему України

СуспільствоЮрій Братюк, 27 грудня 20192670

У п'ятницю, 27 грудня, «Оператор ГТС України» та ТОВ «Молдоватрансгаз» і АТ «Молдовагаз» підписали міжоператорську технічну угоду про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС.

«Цей крок дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною і Молдовою через точки Олексіївка, Гребеники, Каушани, Ананьїв, Лиманське. Таким чином, це повністю завершить розблокування трансбалканського газового коридору та дозволи споживачів Молдови з 1 січня 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Також сторони підписали договори на транспортування газу територіями України і Молдови для прикордонних споживачів обох країн.

Молдова імпортує газ з Росії в межах контрактів з «Газпромом». Однак цей газ постачається до Молдови через газотранспортну систему України. Інших шляхів постачання газу до країни, окрім як через України, немає. З 1 січня 2020 року транзит російського газу через Україну міг припинитися, через закінчення дії контракту між «Нафтогазом» та «Газпромом» про транзит. Без контракту «Газпром» не зміг би постачати газ Молдові і країна може залишитися без газу посеред зими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук