Україна і МВФ досягли угоди за новою програмою stand-by на 3,9 млрд доларів

Заява МВФ послідувала протягом години після рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5% з 1 листопада

ЕкономікаАндрій Стець, 19 жовтня 20187512
Нова програма stand-by послужить основою для економічної політики влади в 2019 році

Уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка була затверджена в березні 2015 року і стікає в березні 2019 року. Про це повідомляється на сайті МВФ.

«Нова програма stand-by із замовленим доступом до 2,8 млрд SDR (еквівалент 3,9 млрд доларів) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році», - йдеться в повідомленні.

Згідно з цієї програми, угода підлягає затвердженню менеджментом фонду та радою директорів.

Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ і збільшення тарифів на газ і опалення для домогосподарств, що відображає ринкові тенденції із збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Заява МВФ послідувала протягом години після рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5% з 1 листопада.

Зазначимо, що на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програмою stand by 2014 року. Зокрема, Київ виплатив два транші – 375 млн і 87 млн дол. 31 серпня Україна перерахувала МВФ 160,3 млн дол. у рахунок повернення основного боргу.

Кредитну програму для України в розмірі 17,01 млрд доларів було затверджено МВФ наприкінці квітня 2014 року, а вже на початку травня було надано перший транш кредиту stand by на суму 3,19 млрд доларів.

У березні 2015 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення Україні 17,5 млрд дол. за 4-річною програмою EFF (Extended Fund Facility) замість програми stand by.

Програму stand-by було замінено на «механізм розширеного фінансування» у зв'язку з більш тривалою потребою платіжного балансу України

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук