Україна і Польща підписали угоду щодо мови навчання нацменшин

СуспільствоАндрій Стець, 23 жовтня 201711611
Україна і Польща підписали угоду щодо мови навчання нацменшин
Міносвіти України та Польщі підписали угоду про мову навчання нацменшин

Україна і Польща підписали угоду між міністерствами освіти двох країн щодо мовної статті, згідно з прийнятою в Україні реформою освіти. Про це заявив віце-прем`єр-міністр і міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Ґліньський, інформує УНІАН.

За його словами, з Україною було знайдено порозуміння щодо закону про освіту в Україні в частині мов національних меншин.

«Сьогодні, як я довідався, було підписано порозуміння - заява керівників освітніх відомств після минулотижневого дуже плідного візиту пані міністра Залевської до України і досягнутих з українською стороною порозумінь», – сказав Ґліньський.

Зауважимо, що 17 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Республіки Польща Анна Залевська заявили про намір підписати декларацію, в якій будуть прописані основні напрями імплементації мовної статті закону «Про освіту» для українських шкіл, в яких навчання здійснюється польською мовою. Документ мав передбачити гарантії представникам польської меншини для отримання повної загальної середньої освіти в польських школах в Україні рідною мовою з послідовним збільшенням частки предметів, що викладаються українською мовою.

Під час переговорів з польськими колегами для імплементації угоди українська сторона пропонувала щоб частково предмети у базовій та старшій школі вивчалися українською мовою. В свою чергу, польська сторона висловила розуміння позиції України, однак висунула вимогу, що певна частина предметів буде вивчатися польською мовою.

До слова, за даними Міносвіти України, в країні польською мовою в минулому навчальному році навчалися 1 тис. 785 учнів у загальноосвітніх школах, вивчали польську мову як предмет 45 тис. 964 учні, зокрема як другу мову - 27 тис. 636. Загалом в Україні діє п’ять шкіл із навчанням польською мовою, одна школа з навчанням польською та українською мовами і ще одна початкова - з навчанням польською та російською. Також польською у двох дитячих садах виховувалося 137 дітей.

У 2015/16 навчальному році українську мову як мову національної меншини в Польщі вивчали 3 тис. 136 учнів у 186 закладах (дошкільних закладах і школах), зокрема, 318 дітей у 39 дошкільних закладах і відділеннях, 1 тис. 782 учні у 81 початковій школі; 679 учнів у 53 школах (рівень гімназії); 357 учнів у 13 школах (рівень після гімназії). Окрім цього, українська мова викладається в міжшкільних комплексах.

Як інформував ZAXID.NET, раніше Польща відмовила Угорщині у спільному листі протесту через освітній закон в Україні. Голова польського МЗС зазначив, що його країна не вважає освітній закон великою проблемою і не має наміру приєднуватися до емоційних заяв Угорщини. Зазначимо, що Угорщина пригрозила, що блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» та будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

Як відомо, 25 вересня Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», яким вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. 28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки Комісії щодо закону будуть готові до грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук