Україна і Румунія можуть створити спільну з Болгарією військову бригаду

Україна і Румунія можуть створити спільну з Болгарією військову бригаду
Зустріч президента України Петра Порошенка та президента Румунії Клауса Йоханіса

Президент України Петро Порошенко поінформував про обговорення з Румунією і Болгарією перспективи створення спільної військової бригади за зразком УкрЛитПолБриг. Про це він заявив у четвер у Бухаресті, де перебуває з візитом, повідомив «Інтерфакс-України».

«Ми обговорили можливість створення українсько-румунсько-болгарської бригади за зразком УкрЛитПолБриг – у нас дуже позитивний досвід імплементації цієї угоди. Я впевнений, що подібні кроки зміцнять і безпеку, і довіру в регіоні і по всій Європі», – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що уже обговорював цю ідею з президентом Болгарії, коли той приїжджав до Києва.

Зазначимо, крім цього президент України повідомив президетну Румунії, що Україна хоче долучилася до Чорноморської флотилії під егідою НАТО. Чорноморська флотилія НАТО є ідеєю Румунії. До складу нового військово-морського угруповання, яке Бухарест планує створити у Чорноморському регіоні, можуть увійти флоти Румунії, Болгарії і Туреччини, а також військові кораблі США, Німеччини та Італії.

Нагадаємо, у 2014 році у Варшаві була підписана угода про створення багатонаціональної польсько-литовсько-української бригади ЛитПолУкрбриг. У січні цього року відбулося урочисте відкриття її штабу у Любліні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук