Україна і Угорщина проведуть перемовини щодо закону «Про освіту» 12 жовтня

Цього дня голова МЗС України Павло Клімкін вирушить до Будапешта

Україна і Угорщина проведуть перемовини щодо закону «Про освіту» 12 жовтня
фото Diplomat
Надзвичайний і повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень

Україна і Угорщина проведуть переговори стосовно мовних норм закону «Про освіту» 12 жовтня. Про це сказав журналістам посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, пише LB.ua.

«Угорщина вважає, що ці питання можна вирішити шляхом переговорів. І, власне, ми напередодні таких переговорів – 12 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін відвідає Будапешт», – сказав посол, коментуючи, як можна вирішити ситуацію, що склалася, навколо нового закону «Про освіту».

Він також повідомив, що 19 жовтня Київ для переговорів з владою відвідає міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог.

Кешкень висловив упевненість, що експертиза Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) обов’язково виявить порушення в законі «Про освіту» в частині мовних норм.

«Я думаю, що Венеціанська комісія попередить Україну, у яких статтях і пунктах закон про освіту суперечить різним міжнародним документам... Я впевнений, що там вони знайдуть проблему», – сказав посол.

Нагадаємо, що Угорщина дуже різко відреагувала на рішення України ввести обов’язкове викладання в середній школі українською мовою. Зокрема, уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.

Закон «Про освіту» передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук