Лілія Гриневич стверджує, що новий освітній закон розширить права угорців в Україні
Міністерство освіти має намір й надалі проводити консультації з Угорщиною, щоб запевнити країну у тому, що закон про освіту не обмежує права нацменшин. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє Еспресо.
Говорячи про те, що Угорщина має намір блокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення з Україною, вона зауважила, що така ситуація її сильно розчаровує, адже дивно, що угорські партнери не зацікавлені в тому, щоб українці, зокрема угорського походження, мали б європейські перспективи.
«Ми цим законом не порушуємо наших міжнародний зобов’язань. І мені здається, що в Угорщині є багато різних міфів щодо цього закону. Наприклад, їхній парламент ухвалив рішення про те, що начебто в Україні будуть закривати школи з мовами нацменшин. Це не відповідає дійсності», – наголосила Гриневич.
За її словами, всі ці школи буде збережено. Міносвіти лише розширює можливість навчання українською мовою у цих школах. Зокрема, українські діти угорського походження не володіють українською, що порушує їхні права, адже у них немає доступу до вищої освіти, вони не зможуть в майбутньому обіймати державні посади.
«Ми при цьому збережемо частину викладання угорською. Діти будуть вчити угорську мову, але вони зможуть повністю інтегруватися в українське суспільство, знаючи повноцінно державну мову», – зауважила Гриневич.
Вона додала, що у цьому питанні ще будуть проводити консультації з міжнародними партерами, а також закликала Угорщину почути аргументи української сторони та бути більш відкритою.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро заявив, що уряд його країни вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону «Про освіту».
Нагадаємо, 5 вересня народні депутати Верховної Ради підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стали 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Щодо мов нацменшин, то спочатку школярі вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, а в 5-9 класах буде запроваджено викладання кількох предметів українською мовою.