Україна не проводитиме другий етап пенсійної реформи найближчим часом
Наразі в Україні просто не існує відповідної економічної моделі щодо накопичувальної пенсійної системи
У Міністерстві соціальної політики заявили, що у короткостроковій перспективі в Україні не будуть запроваджувати обов'язкове накопичувальне пенсійне страхування.
Про це 27 вересня повідомила міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна»
«У короткостроковій перспективі (запровадження накопичувальних пенсій — ред.) навряд чи станеться. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження накопичувальної системи показують, що очікування людей щодо неї занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів», — заявила чиновниця.
Соколовська також сказала, що в Україні не існує відповідної моделі щодо накопичувальної пенсійної системи, зокрема невідомо, хто має платити внески до накопичувального фонду та якими мають бути ставки.
Крім цього, за словами Соколовської, в Україні немає ринку, куди накопичувальний фонд міг би інвестувати збереження громадян.
Водночас, Соколовська заявила, що нинішня солідарна пенсійна система дуже складна, і хоче спростити її механізми.За словами міністра, за нинішньої пенсійної системи люди не розуміють, скільки вони отримають пенсії, сплачуючи єдиний соціальний внесок.
Крім того, вона зазначила, що в України буде ще й інший виклик, пов'язаний із тим, що скоро почнуть виходити на пенсію люди, які в 90-х роках офіційно не працювали, на що також буде необхідно реагувати.
Варто уточнити, що першим етапом пенсійної реформи було значне підвищення самих пенсій, яке почалося з 2017 року. Його завдання – забезпечити фінансову стабільність та надійність солідарної пенсійної системи та підготувати підґрунтя для наступних етапів реформи: впровадження обов’язкового накопичувального пенсійного страхування та забезпечення функціонування системи добровільного накопичувального страхування.