Україна оголосила у державний розшук радника Путіна

Київський суд також видав дозвіл на затримання Сергія Глазьєва

У Києві Печерський районний суд оголосив у державний розшук радника російського президента Сергія Глазьєва і видав дозвіл на його затримання. Про це інформує Генеральна прокуратура України.

«Після проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій обвинувальний акт стосовно вказаної особи буде переданий до суду для проведення спеціального судового провадження (заочне засудження)», - повідомили в прокуратурі.

Досудове розслідування встановило, що Глазьєв у лютому-березні 2014 року здійснив умисні дії з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією, у тому числі взяв участь в організації захоплення Верховної Ради АР Крим, Одеської і Харківської обласних рад. Окрім того, у червні 2014 року Глазьєв публічно закликав до агресивної війни проти України шляхом застосування збройних сил Росії.

У серпні ГПУ оприлюднила записи телефонних розмов Глазьєва щодо Криму і масових заворушень у Донецьку, Одесі та Харкові. Після цього йому і 17 іншим російським чиновникам повідомили про підозру, однак Глазьєв заявив, що не з'явиться в ГПУ, так як у лютому 2014 року в Україні стався переворот.

За вчинення інкримінованих Глазьєву особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, миру та міжнародного правопорядку передбачене максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

До слова, радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв, який відомий своєю антиукраїнською риторикою, досі залишається академіком Національної академії наук України.

Водночас, 29 вересня загальні збори відділення економіки НАНУ прийняли рішення про позбавлення Глазьєва статусу іноземного члена Академії.

У той же час в прес-службі НАН України поінформували, що остаточне рішення про позбавлення звання академіка радника президента Росії мають прийняти загальні збори НАНУ, які проходять один раз на рік. «Приблизно вони відбудуться в квітні 2017 року», – повідомила прес-служба.

Глазьєв є іноземним членом НАН України з 2009 року.

Нагадаємо, 30 вересня Військова прокуратура розпочала слідство у справі радника Путіна Сергія Глазьєва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук