Луценко оголосив у розшук 18 російських високопосадовців

Луценко оголосив у розшук 18 російських високопосадовців
Генеральний прокурор України Юрій Луценко

Генеральна прокуратура України 8 серпня 2016 р. повідомила про підозру в скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України 18 особам із числа представників влади та керівництва Збройних сил Російської Федерації, зокрема раднику президента РФ Сергію Глазьєву та міністру оборони цієї країни Сергію Шойгу.

Юрій Луценко наголосив, що всіх підозрюваних оголошено в державний розшук, готуються клопотання до суду про надання дозволу на їх затримання з метою доставки в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«На підставі зібраних доказів 8 серпня 2016 р. Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в скоєнні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру і міжнародного правопорядку… 18 особам із числа представників влади і керівництва ЗС Російської Федерації, серед яких – радник президента Російської Федерації, колишній уповноважений представник президента РФ у так званому Кримському федеральному окрузі, міністр оборони РФ і два його заступники, та ще десять генералів із числа вищого командного складу ЗС РФ», – заявив генпрокурор України Юрій Луценко на прес-конференції в Києві в понеділок, 22 серпня.

Пізніше Луценко уточнив, що Генпрокуратура України повідомила про підозру в здійсненні низки злочинів Сергію Глазьєву, колишньому повноважному представнику президента РФ у «Кримському федеральному окрузі» Олегу Белавенцеву (час на ипосаді – 21 березня 2014 р. – 28 липня 2016 р.), міністру оборони РФ Сергію Шойгу, його першому заступнику – начальнику генштабу ЗС РФ Валерію Герасимову, заступникам Дмитру Булгакову та Миколі Панкову.

Окрім цього, повідомлення були вручені головнокомандувачу Чорноморського флоту РФ Олександру Вітку та деяким офіцерам, що обіймали керівні посади в ЧФ РФ у 2014 р.

Генпрокурор України також поінформував, що про підозру у вчиненні низки особливо тяжких злочинів було повідомлено представникам керівництва Західного та Південного військових округів Російської Федерації та командирам низки армійських з’єднань зі складу цих військових округів.

Як передає «Інтерфакс-Україна», під час прес-конференції журналістам було продемонстровано записи телефонних розмов Глазьєва з громадянами РФ та України, в яких йшлося про різні протиправні дії. Зокрема, було оприлюднено датовані весною 2014 р. записи розмов Глазьєва і депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна щодо організації та фінансування масових заворушень в Одесі та Харкові. Також було оприлюднено записи його переговорів із безпосередніми координаторами та організаторами цих протиправних дій на місцях Зокрема з громадянином України, керівником Союзу православних громадян України Валерієм Кауровим, який згодом втік від правоохоронців України до РФ та проголосив себе там головою «Одеської народної республіки», щодо організації захоплення Одеської обласної ради навесні 2014 р.

Окрім цього, було оприлюднено запис телефонної розмови щодо проведення в Автономній Республіці Крим незаконного референдуму «про статус Криму» Глазьєва та Сергія Аксьонова, якого російська окупаційна влада призначила «головою Республіки Крим».

«Усе почуте і побачене вами на екрані пройшло лінгвістичну експертизу, яка встановила, що голоси дійсно належать громадянам Глазьєву та Затуліну, а також іншим особам, які перебувають у розшуку», – наголосив Луценко.

Він додав, що процедура притягнення до відповідальності передбачає два варіанти – добровільну явка підозрюваних на територію України для надання свідчень або їх заочне засудження. «І той, і інший варіант ми розглядаємо як імовірні для притягнення до відповідальності за те, що розв’язали гібридну війну, яка переросла в повноцінну окупацію частини території України», — заявив генпрокурор.

Перед цим генпрокурор повідомив, що низка російських високопосадовців отримала повідомлення про підозру кур’єрською або електронною поштою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук