Україна отримала тест-систему для виявлення коронавірусу 2019-nCoV

Україна отримала тест-систему для виявлення коронавірусу  2019-nCoV
фото умовне
В Україні наразі не має лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус 2019-NCOV, але треба бути до цього готовими

У середу, 5 лютого, Україна отримала тест-систему для виявлення нового коронавірусу, що зараз стрімко розповсюджується у Китаї. Реагенти у складі тест-системи дозволять проводити лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні. Набори розроблені в Німеччині, повідомило МОЗ.

Тест-системи, які вже поставили в Україну, достатньо для дослідження 25-30 випадків. Згодом додаткові реагенти ще мають надійти від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і їх також планують закуповувати за кошти державного бюджету.

«Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, що відповідають епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, що зазначено в рекомендаціях ВООЗ», – наголошується у повідомленні МОЗу.

У МОЗ сьогодні відбулася і селекторна нарада з керівниками обласних департаментів охорони здоров’я та зустріч з виробниками хірургічних масок та їх постачальниками. Було наголошено на проблемі дефіциту масок в аптечних мережах, хоча їх достатньо на складах постачальників.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV «надзвичайною ситуацією в галузі суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення». У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.

Станом на 5 лютого 2020 року у світі, за даними МОЗ, зареєстровано 24 505 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 493 летальні.

Окрім Китаю випадки захворювання зафіксовані в 23 країнах світу.

За оцінками ВООЗ та ECDC ризики розповсюдження 2019-nCoV залишаються дуже високими у Китаї, високими на регіональному та глобальному рівнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук