Україна піднялася на 15 місце у Глобальному індексі мілітаризації

СуспільствоАндрій Стець, 1 грудня 20164330
У Глобальному індексі мілітаризації Україна посіла 15 місце з 152

У Глобальному індексі мілітаризації Україна перемістилася з 23-го на 15-те місце. Про це повідомляє Міжнародний центр конверсії у Бонні (BICC), який у четвер, 1 грудня, презентував Глобальний індекс мілітаризації (GIM).

Дослідники констатують посилення мілітаризації у Східній Європі після анексії Криму і воєнного конфлікту на Донбасі, інформує Deutsche Welle.

Згідно із дослідженням, упродовж 2016 року особливо високими темпами тривала мілітаризація Східної Європи.

«Унаслідок анексії Криму Росією та тривалого конфлікту у Східній Україні ситуація з безпекою у Європі змінилася», – зазначається у звіті Центру. Через це спостерігається інтенсивна мілітаризація, особливо у Східній Європі.

Згідно з даними німецьких дослідників, Україна цього року піднялася у Глобальному індексі мілітаризації на 15-те місце (із 23-го торік). Росія посідає п'яте місце. У першій десятці рейтингу - ще чотири європейські країни (Азербайджан, Вірменія, Греція та Кіпр).

Найбільш мілітаризованою країною світу залишається Ізраїль. Це пояснюється також високою часткою військовослужбовців у населенні цієї країни. Найбільше у світі витрачають на військові потреби США.

При цьому Сполучені Штати перебувають у рейтингу лише на 31-му місці. Причиною цього є те, що порівняно з ВВП та кількістю населення військові витрати США не є найбільшими у світі, пояснив автор дослідження Макс Мучлер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук