Україна поки не розриватиме дипломатичних відносин з Росією, – МЗС

Рівень дипломатичної присутності України в Росії і Росії в Україні – критично мінімальний і поки скорочуватися не буде.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна».

«Поки ми не плануємо звертатися до Росії з пропозицією скоротити кількість співробітників її дипустанов в Україні», – наголосив він.

Клімкін пояснив, що Росія сама це зробила ще до окупації Криму - тоді Україну залишили досить багато співробітників її дипустанов.

За інформацією українського міністра, сьогодні в посольстві і торговому представництві Росії в Україні працюють трохи більше 30 дипломатів. Ще 13 – у трьох генеральних консульств РФ у Харкові, Одесі та Львові.

«Нам зараз невідомо про будь-які ініціативи російської сторони щодо оптимізації її консульської присутності на території України. У будь-якому випадку ці питання Росія повинна погоджувати з українською стороною», – сказав він.

Клімкін нагадав, що Україна відкликала з Москви для консультацій свого посла, закрила свої генконсульства в Нижньому Новгороді, був значно зменшений штат посольства і консульські установи.

Як розповів міністр закордонних справ України, на сьогодні в посольстві України в РФ працюють близько 40 співробітників, у тому числі понад 20 – у консульських установах.

При цьому він уточнив, що рішення про ліквідацію Генерального консульства України в Нижньому Новгороді "не мало політичного контексту і приймалося в рамках планової оптимізації консульської присутності".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук