Україна поставила під загрозу експорт російських бойових літаків

СвітЛюбко Петренко, 25 лютого 201521920
Україна поставила під загрозу експорт російських бойових літаків

Україна поставила під загрозу експорт російських бойових літаків, припинивши постачання теплових головок самонаведення ДБН «Маяк». Про це повідомив російський інформаційний портал «Газета.Ру».

Українські теплові головки інсталювалися в ракети ближнього бою Р-73Е, якими комплектуються всі російські бойові літаки. Як визнали представники Російського ВПК, нові ракети, які розробляються на заміну Р-73, ще не готові навіть для російських ВПС. Коли їх почнуть поставляти на експорт, тим більше невідомо.

Ракета Р-73 залишається одним з найгрізніших засобів ураження авіатехніки. Вона є основним засобом ближнього бою для всіх модифікацій перехоплювачів МіГ-31, фронтових винищувачів МіГ-29 і Су-27, фронтових бомбардувальників Су-34, штурмовиків Су 25ТМ та навчально-бойових літаків Як-130. Ракета функціонує за принципом «пустив і забув», який і забезпечує  теплова головка самонаведення ДБН «Маяк».  Ці головки ще з радянських часів виробляє київський завод «Арсенал».

«Головки самонаведення для Р-73 робить київський завод «Арсенал», з березня минулого року всі поставки цих виробів були припинені. Якщо в найближчі півроку не вдасться налагодити виробництво аналогічних виробів на території Росії, бойові літаки, які ми пропонуємо на експорт, можуть залишитися без ракет ближнього бою», - пояснив представник російського ВПК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук