Україна приєдналася до декларації про міжнародне інвестування і транснаціональні корпорації

Набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 березня 20172970
За словами Степана Кубіва, угода набуде чинності після ратифікації парламентом та підписання президентом України

Україна підписала угоду щодо приєднання до декларації про міжнародне інвестування і транснаціональні корпорації Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Про це повідомляється на «Урядовому порталі».

Як зазначається, 15 березня, перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо приєднання України до декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації. При цьому зауважується, що приєднання України до декларації та набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятимуть залученню в нашу країну прямих іноземних інвестицій.

В уряді переконані, що цей крок свідчить про запровадження Києвом міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності, усуває обмеження щодо секторів, в яких іноземне інвестування заборонене, та забезпечує національний режим для транснаціональних корпорацій (ТНК), сприяє поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій, а також реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.

«Підписана Степаном Кубівим угода набуде чинності після ратифікації парламентом та підписання президентом України», - пояснили у прес-службі Кабміну.

Зауважимо, що ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - це міжнародна організація, яка об'єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам сформувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.

Одним з інструментів ОЕСР є проведення оглядів політик, що здійснюють держави у конкретних сферах, зокрема інвестиційній. Огляди інвестиційної політики аналізують можливості для покращення бізнес-клімату та стимулювання інвестиційної діяльності, торговельну та податкову політики, корпоративне управління тощо.

Огляд інвестиційної політики України станом на 2016 рік (OECD Investment Policy Reviews: Ukraine 2016) аналізує українське законодавство у сфері інвестицій, вплив нещодавніх реформ на покращення бізнес-клімату та можливості розвитку фінансового сектору. За висновками Огляду, для того щоб індекс інвестиційної привабливості України зріс, необхідно реформувати судову систему, мінімізувати корупцію та утримувати стабільність економіки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук