Україна приєдналася до декларації про міжнародне інвестування і транснаціональні корпорації
Набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій
Україна підписала угоду щодо приєднання до декларації про міжнародне інвестування і транснаціональні корпорації Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Про це повідомляється на «Урядовому порталі».
Як зазначається, 15 березня, перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо приєднання України до декларації про міжнародні інвестиції і транснаціональні корпорації. При цьому зауважується, що приєднання України до декларації та набуття членства в Інвестиційному комітеті ОЕСР сприятимуть залученню в нашу країну прямих іноземних інвестицій.
В уряді переконані, що цей крок свідчить про запровадження Києвом міжнародних стандартів здійснення інвестиційної діяльності, усуває обмеження щодо секторів, в яких іноземне інвестування заборонене, та забезпечує національний режим для транснаціональних корпорацій (ТНК), сприяє поліпшенню конкурентного середовища та впливу на впровадження та розповсюдження інновацій, а також реалізації принципів та стандартів соціальної відповідальності бізнесу згідно з керівними принципами ОЕСР щодо ведення відповідального бізнесу.
«Підписана Степаном Кубівим угода набуде чинності після ратифікації парламентом та підписання президентом України», - пояснили у прес-службі Кабміну.
Зауважимо, що ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - це міжнародна організація, яка об'єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам сформувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостей.
Одним з інструментів ОЕСР є проведення оглядів політик, що здійснюють держави у конкретних сферах, зокрема інвестиційній. Огляди інвестиційної політики аналізують можливості для покращення бізнес-клімату та стимулювання інвестиційної діяльності, торговельну та податкову політики, корпоративне управління тощо.
Огляд інвестиційної політики України станом на 2016 рік (OECD Investment Policy Reviews: Ukraine 2016) аналізує українське законодавство у сфері інвестицій, вплив нещодавніх реформ на покращення бізнес-клімату та можливості розвитку фінансового сектору. За висновками Огляду, для того щоб індекс інвестиційної привабливості України зріс, необхідно реформувати судову систему, мінімізувати корупцію та утримувати стабільність економіки.