Унікальні печери на Тернопільщині пропонують включити до природної спадщини ЮНЕСКО

Система налічує понад сотню печер, одну з яких вже включили до Книги рекордів, як найбільшу гіпсову печеру у світі

СуспільствоЮрій Братюк, 19 березня 20192600
Печери Тернопільщини хочуть включити до переліку об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Україна пропонує внести комплекс печер на Тернопільщині, зокрема найбільшу печеру Оптимістичну, до переліку об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Схожої системи печер більше немає на європейському континенті. Вони є лише на території США. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об'єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали занесення тернопільських печер до об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО», — зазначив Семерак.

Мінприроди вже проконсультувався з Інститутом геологічних наук та обласною владою. Тепер створять групу, яка сформулює пропозицію для ЮНЕСКО.

Загалом система печер Тернопільщини налічує понад сотню печер (Озерна, Млинки, Вертеба). Найбільша з них — печера Оптимістична, довжина відомих ходів якої складає 214 кілометрів. Її вже включили до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу гіпсову печеру й другу за загальною довжиною печерних ходів у світі. Вона поступається лише печерній системі Мамонтова-Флінт-Рідж у США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук