Україна ратифікує конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок

Україна ратифікує конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок

Міністерство соціальної політики за сприяння фахівців Ради Європи розробило законопроект «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами». Про це повідомили у прес-службі міністерства.

«За сприяння проекту Ради Європи Мінсоцполітики розробив проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» та вдосконалив проект Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», – йдеться у повідомленні.

«Україна, обравши для себе шлях євроінтеграції, взяла на себе зобов’язання ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. І це створить платформу, яка допоможе всім, хто потребує захисту від різних форм насильства», – зазначив заступник міністра соціальної політики Сергій Устименко.

Тим часом, народний депутат Борислав Береза повідомив, що група депутатів не залишилася байдужою після інтернет-флешмобу #яНеБоюсьСказати, і зареєстрували у вівторок, 12 липня, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Як відомо, під час флеш-моб #яНеБоюсьСказати у соцмережах жінки розповідали про пережитий досвід насильства або сексуальних домагань до них. Флеш-моб відкрив широку суспільну дискусію.

Зазначимо, у рамках Стамбульскої конвенції в Україні може кардинально змінитися політика щодо захисту жінок та дітей від насильства. Передбачається заснування спеціалізованих закладів допомоги жертвам домашнього насильства, створення та функціонування цілодобових безоплатних «гарячих ліній» для надання кваліфікованої та конфіденційної консультації постраждалим, проведення досліджень причин та наслідків домашнього насильства, запуск інформаційно-просвітницької кампанії для запобігання насильницької поведінки у сім'ях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук