Україна відмовилася виконувати рішення Євросуду щодо Тимошенко, – Власенко

Оксана Панчишин, 22 серпня 2013159311
Україна відмовилася виконувати рішення Євросуду щодо Тимошенко, – Власенко
фото obozrevatel.com
Сергій Власенко

Україна відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини, який визнав арешт екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко незаконним. Про це на прес-конференції в Харкові наголосив захисник Сергій Власенко.

Він нагадав, що 30 липня рішення ЄСПЛ набуло чинності, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та громадянських справ заяву з вимогою переглянути вирок у «газовій» справі, 5 серпня захист передав до Вищого спецсуду лист ЄСПЛ, у якому статус рішення визнається остаточним.

Власенко наголосив, що за законом Вищий спецсуд до 19 серпня мав ухвалити рішення про передання заяви до Верховного Суду, але не зробив цього. За словами захисника, станом на вчорашній вечір справа «перебуває на вивченні».

«Ми не знаємо, що там можна вивчати протягом п’ятнадцяти днів», – сказав Власенко. «Захист про це сьогодні поінформує Комітет міністрів Ради Європи. Ми вважаємо, що Українська держава відмовилася виконувати рішення Європейського суду», – зазначив захисник.

Власенко зауважив, що захист проситиме Комітет міністрів РЄ використати «всі свої повноваження, зокрема передбачені статтею №6 Європейської конвенції з прав людини, щодо надання Україні обов’язкових вказівок з виконання цього рішення, включаючи вказівки щодо загальних заходів, а також додаткових індивідуальних заходів, відповідно до Європейської конвенції й українського законодавства».

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією у 2009 році. 30 квітня 2013 року Європейський суд з прав людини визнав арешт і утримання Тимошенко під вартою до рішення суду в її справі незаконним. Це, на думку захисників, могло бути підставою для перегляду вироку і звільнення Тимошенко.

Додамо, 25 липня міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що міжнародне і національне законодавства не передбачають можливості лікування Тимошенко за кордоном. 21 червня в Києві міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле нагадав українській владі про готовність його країни прийняти Тимошенко для лікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 11

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук