Україна вимагає реакції чеської газети, журналіст якої вихваляв донбаських бойовиків

Посольство України у Чехії відреагувало на опубліковані газетою Mlada fronta Dnes статті журналіста Адама Гаєка, який незаконно потрапив до окупованих районів Донбасу і в своїх матеріалах прославляв бойовиків.

Відповідь посла України в Чехії Євгена Перебийноса надрукована зазначеним виданням, повідомив він на своїй сторінці у Facebook.

Посол нагадав, що газета надрукувала три розлогих матеріали «спеціального кореспондента iDnes на сході України», які переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території і взяли в заручники мільйони українців.

«Складається враження, що єдиним завданням Адама Гаєка було максимально відбілити образ бандитів, які разом з російськими військовослужбовцями тероризують місцеве населення на Донбасі і знищують рештки його інфраструктури» – зазначається в заяві посла, яку процитувала «Європейська правда».

При цьому щодо українських військових Гаєк використовує неприйнятні порівняння, більше характерні для російських пропагандистських ЗМІ.

«І хоча принизливі характеристики України і українців він вкладає в уста нібито персонажів своїх статей, але загальний висновок, до якого він намагається підвести читачів, є очевидним: виправдати злочини, які здійснює Росія та її маріонетки на Донбасі», – написав посол.

Також він наголосив на тому, що кореспондент потрапив на територію окупованих районів Донбасу в обхід законів України і перетнувши український кордон, очевидно з території Росії.

«Чи усвідомлює редакція, що це кидає тінь вже не на журналіста, а загалом на репутацію всього видання? Якщо ж редакція про це не знала, то чи готова вона засудити дії свого журналіста, який, можливо, використав ім’я однієї з найвпливовіших чеських газет у тільки йому відомих цілях?» — заявив Євген Перебийніс.

Останній матеріал Гаєка був опублікований в iDnes 21 травня і має назву «Чеські воїни, що борються на Донбасі: тут більше демократії, ніж у вас». В ній йдеться про чеських бойовиків на Донбасі, в статті автор описує їхні злочини проти українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук