Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо воєнних злочинів на Донбасі

Україна визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо воєнних злочинів на Донбасі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що подав заяву про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

«Історичний момент. На доручення Президента я в International Criminal Court сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС», – написав Клімкін у Twitter.

«Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених з моменту початку агресії РФ», – заявив міністр закордонних справ України.

За словами Клімкіна, у МКС відзначили активне сприяння української влади в розслідуванні злочинів проти учасників Майдану.

«Моя відповідь і позиція: це наш моральний обов’язок. Злочини проти майданівців, злочини агресора та підтримуваних ним терористів не залишаться безкарними», – написав Клімкін.

Зазначимо, народні депутати України ухвалили заяву до Міжнародного кримінального суду (МКС, Гаага) про визнання Україною його юрисдикції щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян (№ 1887)  ще 4 лютого.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) – правовий інститут, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. МКС заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук