Парламент визнав юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Народні депутати України  ухвалили  заяву до Міжнародного кримінального суду (МКС, Гаага)  про визнання Україною його юрисдикції щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян (№ 1887).

За відповідне рішення проголосували 271 нардеп з 226 мінімально необхідних.

«З весни 2014 року проти України триває військова агресія Російської Федерації та підтримуваних нею бойовиків, під час якої було анексовано Крим, який є частиною території незалежної суверенної держави Україна, окуповано частину Донецької та Луганської областей України, загинули тисячі громадян України, серед яких діти, поранено тисячі осіб, зруйновано інфраструктуру цілого регіону, сотні тисяч громадян вимушені були  покинути свої домівки», – йдеться у заяві.

Беручи до уваги, що наведені протиправні дії містять ознаки тяжких та особливо тяжких злочинів проти людяності та військових злочинів, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади України від імені Українського народу,  цією заявою:

1. Визнає відповідно до пункту 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського статуту юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності  та військових злочинів вищими посадовими особами Російської федерації та іншими особами, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян починаючи з 20 лютого 2014 року і по теперішній час.

2. Звертається до Міжнародного кримінального суду встановити винних у скоєнні злочинів проти людяності та військових злочинів, передбачених статтею 7 та статтею 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, та притягнення до кримінальної відповідальності  вищих посадових осіб Російської Федерації та інших осіб, які можуть бути встановлені прокурором Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляв ZAXID.NET, міжнародна неурядова організація Amnesty International ще минулого року закликала Верховну Раду внести зміни в Конституцію України в частині можливості ратифікації Римського статуту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук