Україна закрила своє представництво при СНД

Наразі в СНД залишилися Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Казахстан, Молдова, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан на чолі з РФ

Представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав було закрито в серпні. Про це заявив журналістам у Мінську голова виконавчого комітету – виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв, повідомляє 28 серпня російський «Інтерфакс».

«Ми з жалем констатуємо, що в серпні було закрито представництво України при статутних органах Співдружності», – сказав Лебедєв.

Разом з тим, голова виконкому зазначив, що «контакт з Україною залишається». «Ми здійснюємо його в Мінську через посольство України в Республіці Білорусь. Там є спеціальний працівник», – пояснив він.

Лебедєв повідомив, що Україні скерують запрошення для участі в засіданні ради голів урядів СНД, яке заплановане на 2 листопада. «Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою учасником, тому ми всі документи їй направляємо і запрошення», – заявив Лебедєв.

Нагадаємо, 19 травня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким надав чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України у роботі статутних органів СНД.

Україна була однією з трьох країн-підписантів «Угоди про створення СНД» 8 грудня 1991 року, разом з РФ і Білоруссю, однак у січні 1993 року в Мінську на саміті СНД, де ухвалили Статут Співдружності, Україна його не підписала.

Україна постійно наголошувала, що офіційно не є членом СНД.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук