Україна запропонує кроки для реформування ООН

Україна робитиме рішучі кроки для свого захисту та запропонує реформування Організації Об'єднаних Націй (ООН) для повернення її історичної місії, заявив президент України Петро Порошенко на початку свого візиту до Нью-Йорка для участі у 70-й сесії Генеральної асамблеї ООН.

«Президент Петро Порошенко, розпочинаючи свій візит до Нью-Йорка для участі у 70-й сесії Генеральної асамблеї ООН, заявив, що Україна буде робити рішучі кроки для захисту свого суверенітету, незалежності та територіальної цілісності та запропонує зміни, які мають на меті повернути історичну місію Організації та Раді Безпеки ООН як механізму захисту глобальної безпеки», – йдеться у повідомленні прес-служби президента.

 Він також наголосив, що після анексії Криму та агресії на Донбасі, коли одна з країн – постійних членів Ради безпеки ООН блокує дії та інструменти, які є у розпорядженні Ради безпеки, «ми маємо підвищити ефективність або будувати інші механізми безпеки», іцю ініціативу вже підтримала велика кількість інших країн.

Порошенко зазначив, що всі міжнародні контакти у рамках Генасамблеї будуть присвячені забезпеченню потужної трансатлантичної єдності та солідарності з Україною. «Питання анексії Криму, агресії на Сході, санкцій по відношенню до Росії, питання чітко скоординованих дій, щоб забезпечити виконання Росією Мінських угод сьогодні залишаються першим пріоритетом всіх наших партнерів», – заявив Порошенко.

Коментуючи твердження деяких ЗМІ про те, що Україна може стати розмінною монетою у переговорах Росії зі США у сирійському питанні, Президент зазначив: «Це частина російської інформаційної війни проти України і проти цивілізованого світу показати, що світ втомився від України».

Президент послався на заяви представників та лідерів низки країн про те, що тема України є  пріоритетом. «Ми робимо ефективну координацію наших дій для забезпечення реалізації Мінських угод, недопущення фейкових виборів, які Росія планує провести в жовтні та листопаді, і реалізації кроків у відповідь, якщо ці дії відбудуться. Ми маємо повернути Росію за стіл переговорів і зробити все можливе, щоб Мінські домовленості були реалізовані, причому без відкладання».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук