Українська банківська система у першому кварталі 2017 року отримала прибутки, - НБУ

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 травня 20172630
Українська банківська система у першому кварталі 2017 року отримала прибутки, - НБУ
фото НБУ
Банківська система у першому кварталі 2017 року спрацювала прибутково

За підсумками першого кварталу 2017 року платоспроможні банки отримали 5,09 млрд грн чистого прибутку, при цьому банківська система працювала прибутково у кожному із трьох місяців. Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Як зазначається, у січні чистий прибуток становив 0,36 млрд грн, у лютому – 3,49 млрд грн і в березні – 1,24 млрд грн. У першому кварталі прибуткову діяльність продемонстрували всі групи банків – з іноземним та приватним капіталом, а також державні банки. «Причому банки із державним капіталом отримали більше половини чистого прибутку всієї системи – 3,01 млрд грн, проте до кінця року він може бути нівельований збільшенням відрахувань до резервів за активними операціями», - йдеться у повідомленні.

«Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року. На сьогодні можна констатувати, що значні потрясіння попередніх трьох років залишилися позаду, і банківська система оздоровлюється. Вихід на прибуткову діяльність сприятиме відновленню активного кредитування реального сектору економіки», – прокоментувала Катерина Рожкова, заступник Голови НБУ.

Згідно з повідомленням, сукупний чистий прибуток банків з іноземним та приватним капіталом становив 1,88 млрд грн та 0,2 млрд грн відповідно. «З 92 платоспроможних банків на 1 квітня 2017 року, 72 за підсумками першого кварталу були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 6,87 млрд грн, 20 банків – збитковими зі сукупним чистим збитком у 1,78 млрд грн», - наголошується у повідомленні регулятора.

Як зазначають, за перший квартал минулого року банківська система отримала чистий збиток – 8,01 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук