Українське кіно покажуть на МКФ у Вісбадені
До теми
Від 22 по 28 квітня 2015 року у німецькому Вісбадені відбуватиметься 15-й міжнародний фестиваль кіно країн Центральної та Східної Європи goEast, в рамках якого буде продемонстровано низку українських стрічок і стрічок, пов’язаних із Україною, повідомляє НСКУ.
У конкурсній програмі goEast буде представлено документальний фільм Їржі Стейскала «Яма» про київську сім’ю, що зберегла своє традиційне господарство попри наступ забудовників, які оточили будинок з усіх боків багатоповерхівками (робота отримала нагороду від глядачів ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA), а також фільм Олексія Германа-молодшого «Під електричними хмарами», вироблений у ко-продукції Росії, України та Польщі (його прем’єра відбулася на Берлінському МКФ, де кінооператори стрічки Сергій Михальчук і Євген Прівін отримали Срібного ведмедя за видатні досягнення в галузі кіномистецтва).
Програму фестивалю «За межами належного» (Beyond Belonging), центровану навколо воєн у Східній Європі після 1989 року – й у першу чергу на збройному конфлікті між Росією та Україною, – уклали стрічки проти війни, що досліджують проблеми травми та примирення. Тут відбудеться показ української документальної стрічки «Все палає» Олександра Течинського, Олексія Солодунова та Дмитра Стойкова, відзнятої під час зіткнень у центрі Києва взимку 2013–2014 років (26 березня фільм вийшов у прокат).
Однією зі спеціальних подій фестивалю стане показ документальної трилогії «Україна, листопад 2014», яку склали короткометражні стрічки, зняті українськими кінематографістами під керівництвом документалістів Ірени Лангеман та Анджея Кламта в рамках проекту підживлення національного діалогу Академії Deutsche Welle та МЗС Німеччини. «Стіна» (реж. Михайло Москаленко) споглядає актуальне вуличне мистецтво, що у граффіті виявляє політичну та громадянську позицію. «Час шпиталю» (реж. Марина Жуковська) присвячено військовим хірургам. «За ширмою війни» (реж. Тетяна Кузьмінчук) оповідає про сім’ю, що виїхала з зони військового конфлікту і нині намагається допомогти іншим, у томи числі за допомоги театру ляльок.
Також на фестивалі буде показано робочу версію російсько-української документальної стрічки «Київ / Москва», над якою працюють Андрій Кисельов, Максим Пахомов та Олена Хорева. У фільмі зіставлено історії російських та українських вчителів, лікарів, акторів тощо, щоб продемонструвати той кордон, який вибудовують між людьми війна та ідеологія.