Українські банки повинні обслуговувати клієнтів з ID-картками, - НБУ

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 квітня 20173620
Українські банки повинні обслуговувати клієнтів з ID-картками, - НБУ
фото DT.ua
Банки не мають права відмовляти клієнтам в оформленні документів за ID-картками

У Національному банку України запевнили, що банки повинні здійснювати обслуговування громадян за паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, включаючи новий зразок паспорта у формі ID-картки. Про це йдеться у повідомленні прес-служби фінансового регулятора.

«Новий зразок паспорту у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка) використовується в Україні нарівні з попереднім («класичним») зразком паспорту громадянина України у формі книжечки, що видавався громадянам раніше», – йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що ID-картка жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими послугами. «Наразі банки мають доопрацювати свої програмно-технічні комплекси та ознайомити свій персонал зокрема з новаціями щодо використання клієнтами ІD-картки, яка є паспортом громадянина України», – додають у НБУ.

Нацбанк упевнений, що усі незручності, що могли виникнути у початковий період використання ID-карток під час банківського обслуговування, мають тимчасовий характер і готовий, у разі потреби, надати банкам додаткові роз’яснення щодо порядку роботи з ID-картками.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року в Україні почали видавати внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки. Чинне законодавство не передбачає примусової заміни паперових внутрішніх паспортів громадян на пластикові ID-картки з електронним чипом. Однак часто банки відмовляють клієнтам в оформленні послуг з використанням ID-картки і вимагають паперовий паспорт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук