Українські фільми візьмуть участь у декількох міжнародних кінофестивалях

КультураК.С., 29 лютого 20162250

Компанія Letter Тo Fest, яка опікується кінофестивальною дистрибуцією українських фільмів, повідомила про низку короткометражних стрічок, які було відібрано до участі у міжнародних кінофестивалях, повідомила Національна спілка кінематографістів України.

Фільм Тетяни Симон «Хлам» було відібрано до «найкоротшого списку» (shorter list) Міжнародного фестивалю студентських фільмів Watersprite у Кембриджі (4-6 березня) у номінації «найкращий монтаж». 

За умовами фестивалю організатори приймали заявки доти, доки не надійшло 350 фільмів. З них обрали короткий список із 7 фільмів, а з 7 – коротший список із 4, які й стали фіналістами і змагаються за нагороди. 

Раніше 16-хвилинна дипломна бакалаврська робота Тетяни Симон про брата і сестру, які живуть різними життями і яких об’єднують лише залишені батьком речі, брала участь у міжнародному студентському та національному конкурсах 45-го Київського МКФ «Молодість».

Фільм Павла Острікова «Одкровення», створений для сатиричного альманаху «Йод» (ініціатор альманаху – Дмитро Томашпольський, керівник Лабораторії проектів НСКУ), увійшов до конкурсних програм німецького міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Bunter Hund у Мюнхені, що відбудеться з 10 по 13 березня, та нідерландського Міжнародного фестивалю дебютних фільмів Scenecs в Амерсфорті, що відбудеться з 15 по 22 квітня. Загалом це вже 7-й і 8-й фестивалі для «Одкровення».

Фільм Філіпа Сотниченка «Син» було відібрано до участі у 21-му Вільнюському МКФ «Kino Pavasaris» у Литві, який відбудеться з 31 березня по14 квітня 2016 року. Вкорінена в українські соціально-політичні реалії стрічка, що оповідає про молодого батька, який не дає дозволу колишній дружині забрати дитину за кордон, брала участь у семи фестивалях. З-поміж них – 6-й Одеський МКФ (приз журі FIPRESCI найкращому короткометражному фільму національного конкурсу), 45-й Київський МКФ «Молодість» та 38-й фестиваль короткометражного кіно у Клермон-Феррані, Франція.

Також Letter Тo Fest повідомила, що відеопоезія Анжели Богаченко «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» візьме участь у Всесвітньому фестивалі непрофесійних фільмів UNICA–2016 у Сучаві, Румунія, який відбудеться з 19 по 26 серпня 2016 року, та у вітчизняному фестивалі соціальної відеореклами Molodiya, який відбудеться у Києві на початку березня. Раніше її вже було продемонстровано на 5-му Фестивалі відеопоезії «Sadho» в Нью-Делі, Індія, який тривав 14 та 15 листопада 2015 року, та інших фестивалях. У роботі «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?», створеній на поезію Сергія Жадана, Анжела Богаченко осмислює сучасні події на Сході України та їх наслідки.

Інша відеоробота Анжели Богаченко «Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишся», створена на поезію Юрія Андруховича, 10 та 11 грудня 2015 року взяла участь у 6-му Римському фестивалі відеопоезії Doctorclip в Італії. Загалом її демонстрували на п’яти фестивалях, зокрема, у Національному конкурсі 45-го Київського МКФ «Молодість» і на 5-му Фестивалі відеопоезії CYCLOP, де стрічка перемогла у номінації «Експеримент».

Компанія фестивальної кінодистрибуції Letter To Fest розпочала свою діяльність всередині 2015-го. За підсумками минулого року вона організувала фестивальну дистрибуцію 19 фільмів, які потрапили на 107 фестивалів у 17 країнах світу (в тому числі взяли участь у програмах 6 фестивалів класу «А») та отримали 43 нагороди.

Нагадаємо, що декілька країнських короткометражних стрічок було взято до презентаційної секції Short Film Corner, що відбудеться в рамках цьогорічного Каннського кінофестивалю. Станом на 25 лютого 2016 року до секції потрапили фільми «Пісня бійця» Христини Люльченко, «Дякую, мамо!» Олександра Корєшкова та Марії Щербак, «Must escape» Вадима Шапрана та «Простолюдин. Зворотній відлік»Володимира Маріна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук