Українські кінопрем'єри

Які фільми вийдуть у прокат у другій половині 2018 року

16:30, 27 червня 2018

Зараз в Україні, за даними Української кіноасоціації та Держкіно, на різних студіях знімають 30 фільмів, у яких грають українські, американські та європейські актори. На багатьох великих кінофестивалях у світі є українські фільми. Найближчим часом прем’єри нових наших картин відбудуться у Карлових Варах та в Одесі. А що з прокатом? До кінця року можна сподіватись на появу в кінотеатрах українських міст близько 20-ти фільмів. Наразі назвемо ті, дати прем’єр яких уже визначені. Розпочне цей марафон повторний прокат фільму «Міф».

«Міф»

28 червня

«Міф», фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія, розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Юрій Журавель.

Василь залишив сцену Паризької опери та пішов добровольцем на війну. Сліпак загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року. Саме до роковин його смерті приурочений повторний прокат фільму. Як і музичний маратон пам’яті співака.

На жаль, «Міф» став даниною пам'яті й одного з режисерів фільму: Леонід Кантер 4 червня скоїв самогубство.

«Брама»

26 липня

Фільм «Брама» - екранне втілення відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів», що в постановках різних режисерів з успіхом пройшла на сценах українських і закордонних театрів. У містичному трилері головну роль зіграла Ірма Вітовська. Режисер фільму – Володимир Тихий.

Містика, чарівні істоти та реалії життя в новому погляді на Чорнобильську зону відчуження. Чудернацька історія про родину, в якій головує баба Пріся, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик, який водить дружбу зі сталкерами й донька Слава, яка крутить роман із дільничним.

Неочікувано їх розмірене життя закінчується - баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, і всі найдикіші історії про Чорнобиль стають реальністю.

«Черкаси»

24 серпня

Чотири роки тому тральщик «Черкаси» був єдиним з тринадцяти кораблів, якому вдалося втримати український стяг на своєму флагштоку на озері Донузлав під час анексії Криму. Вподовж трьох тижнів екіпаж судна чинив опір... Саме про ці події й знято ігровий фільм.

Консультантом фільму став реальний командир тральщика «Черкаси» Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі навесні 2014 року. Зйомки фільму відбулися за підтримки Держкіно, ВМС ЗС України та Львівської ОДА. Режисер фільму - Тимур Ященко.

«Бобот»

30 серпня

Фільм розповідає про 12-річного мрійника, який виявляється в центрі протистояння двох позаземних сил. Вадим заводить міцну дружбу з трансформаторною будкою, яка несподівано виявила ознаки життя. Втім, наближається катастрофа - у будь-який час у всіх населених пунктах Землі з незрозумілих причин може зникнути електроенергія.

Рятувати людство від неминучого краху доводиться трансформаторній будці. Це дивне створіння не може безпосередньо спілкуватися з людськими істотами. Щоб налагодити контакт з оточенням, воно використовує зачарованого ворона та смартфони. Двоє приятелів вирушають назустріч серйозним випробуванням, щоб битися зі всемогутнім Злом.

«Таємний щоденник Симона Петлюри»

6 вересня

Картину зняв режисер Олесь Янчук, відомий своїми такими своїми роботами як «Голод-33», «Атентат — осіннє вбивство у Мюнхені», «Нескорений», «Залізна сотня» і «Владика Андрій».

Історична драма охоплює паризький період життя Симона Петлюри, коли той перебував в еміграції. «Зважаючи на те, що ім’я Симона Петлюри висвітлювалося радянським режимом лише негативно, це відповідно впливало і на історичну свідомість українського суспільства. Ми раді підтримати проект, оснований на великій фактологічній базі, тож очікуємо справжнього національного фільму», - зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Шляхетні волоцюги»

27 вересня

Фільм «Шляхетні волоцюги» є римейком польського фільму «Волоцюги» 1939 року, де вперше прозвучала славетна пісня «Тільки у Львові». Проте і режисер Олександр Березань, і автори сценарію Тарас Боровок та Дмитро Наумов, наголошують, що від старого фільму залишилось дуже мало.

«У фільмі йдеться про те, як двоє батярів допомагають дівчині, яка потрапила у халепу. Правду кажучи, вони й самі до цієї халепи причетні. Від фільму 1939 року залишилась тільки ідея, усе інше ми вигадали самі. Це музична комедія, тому усі події мають наліт романтизму. Тим більше, що це художнє кіно, це вигадка. Ми придумали, наприклад, як Гітлер з НКВС воюють за річ, яка є у головної героїні фільму. У підсумку стає навіть зрозумілим, чому Німеччина програла війну. Звичайно, це все брехня, але дивитись цікаво», - розповів сценарист фільму Тарас Боровок.

«Клара»

4 жовтня

«Клара» - це анімаційна сімейна пригодницька комедія. Дівчина Клара живе у казковому світі, де існують гноми, дракони та чарівники.

Клару та її друзів чекають захоплюючі пригоди, а також у її руках опиниться майбутнє усього світу. Чи зможуть вони перемогти темні сили та досягнути своє мети?

Мультфільм «Клара» створює українська анімаційна студія Image Pictures.

«Позивний Бандерас»

11 жовтня

Восени 2014 року в зоні АТО група розвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнко намагається запобігти диверсії і знешкодити російського «крота». В основі сценарію стрічки «Позивний Бандерас» (на фото) - щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець».

У головній ролі – Олег Шульга, відомий за фільмом «Червоний». Також в одній із головних ролей знявся львівський актор Олег Онещак. Режисером фільму є Заза Буадзе («Червоний»)

«Король Данило»

11 жовтня

«Король Данило» буде історичним бойовиком з елементами драми та комедії. В ньому розповідається про життя правителя Галицько-Волинського князівства – Данила Романовича, більш відомого як Данило Галицький.

Саме королю Данилу Галицькому вдалося розширити кордони, створити могутню державу, здатну в той час протистояти ордену хрестоносців та монгольським нападникам. Атмосферу XIII сторіччя відтворили у П'ятничанах на Львівщині.

Виконавець головної ролі – Сергій Ярмошенко, який самостійно виконує бойові трюки, адже він працював каскадером, має досвід роботи у професійному кінному театрі. Режисер фільму – Тарас Химич.

«Dzidzio перший раз»

25 жовтня

Дзідзьо, в душі - великий артист і наївна дитина, все своє життя приховує один малесенький секрет, який переростає у величезну проблему. Цього разу ні найкраща мама, ні його крутий друг не зможуть йому допомогти. Бо таку делікатну справу Дзідзьо має вирішити перший раз і ду-у-же обережно, йдеться у синопсисі нового фільму про Дзідзя.

Авторство ідеї належить самому Михайлові Хомі (Дзідзьо). Створила стрічку команда DZIDZIOFILM.

«Фостер і Макс»

25 жовтня

Звичайний школяр Макс (Богдан Козій) якщо чимось і відрізнявся від однолітків, то хіба що невпевненістю і невмінням постояти за себе. Якось прогулюючись, він знайшов під мостом балончик із фарбою. Недовго думаючи, Макс малює на стіні графіті собаку. Песик одразу ж оживає.

Виявляється, що це секретна новітня технологія, за допомогою якої можна створювати нанороботів із суперможливостями. Тепер Макс має вірного друга Фокстера, а разом з тим купу проблем. Бо ж є багато охочих скористатися супертехнологією і щось намалювати тією фарбою. І, на жаль, порядних серед цих людей немає.

Сімейний фентезійний фільм «Фокстер та Макс» зняв український режисер Анатолій Матешко. Над сценарієм працювала його дружина Анастасія Матешко та Скотт Париз’єн із Канади. Дітей для виконання ролей обирали з понад 500 кандидатів і з рештою у фільмі зіграли юні тернополяни Богдан Козій та Віталія Турчин. Зйомки проходили улітку 2017 року на вулицях Києва. Над виробництвом працює компанія Pronto Film.

«Дике поле»

8 листопада

Герман (Олег Москаленко) змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде.

Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

Фільм «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна, знятий за мотивами книги Сергія Жадана «Ворошиловград». Книга стала кращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна, а також отримала швейцарську літературну премію Фонду Яна Михальські.

«Крути»

6 грудня

Фільм створений до сторіччя проголошення Української Народної Республіки та сотої річниці бою студентів під Крутами. 1918 рік, більшовики наступають на Київ, місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетарів.

Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України. Патріотично налаштовані студенти, головні герої фільму, готуються боронити Київ. На тлі війни розігрується й історія кохання, і одвічна тема батьків та дітей.

Режисером фільму є Олесандр Шапарєв (серіал «Гвардія» )

«11 дітей з Моршина»

27 грудня

«Немає нічого неможливого для тих, чиє життя тільки починається! Кілька дітей з українського курортного містечка вирішують пограти в дорослі ігри й організувати справжню аферу століття. На що здатні одинадцять дітей з Моршина - можна тільки здогадуватися", - йдеться у синопсисі до проекту.».

Режисером стрічки призначено Аркадія Непиталюка («Припутні»). Кастинг відбувався у Києві та Львові.