Понад 3 тисячі учасників із України та світу зібралися у Львові на наймасштабнішій ІТ конференції Східної Європи. Захід стартував під гаслом «майбутнє – всередині».
Це вже четверта за рахунком конференція Lviv ІТ Arena. І знову її відкриває незвична спікерка ‒ прототип штучного інтелекту Аріна.
«Майбутнє є всередині. Йдеться про те, що майбутнє всередині кожної людини, всередині цієї конференції, всередині компанії, всередині міста, всередині країни», ‒ каже співорганізатор та CEO Lviv IT Cluster Степан Веселовський.
За три дні конференції тут виступатиме сотня спікерів із провідних технологічних компаній світу. А це ‒ Google, SounCloud, Tesla, Microsoft, eBay та інші.
«Перш за все, це найбільша подія на ІТ-платформі України і в Східній Європі. Друга причина, чому я тут, ‒ це цікаві, вражаючі люди, які живуть інноваціями та стартапами», ‒ розповідає учасник конференці з Кіпру Александр.
Поділені лекції на чотири напрямки ‒ технології, бізнес, продукт і стартапи.
«Якщо глянути зсередини, то це величезний нетворкінг-івент, де більшість ІТ-компаній можуть представити себе, представити свої розробки ‒ те, що вони роблять. Ну і поділитися тим з людьми», ‒ додає співорганізаторка й менеджерка подій та комунікацій компанії ELEKS Соломія Якимів.
Свою інформаційно-розважальну систему для автомобіля Car Cluster представила компанія GlobalLogic. Розробники пропонують зробити панель приладів цифровою й індивідуальною.
«Все більше й більше значення в сучасному автомобілі має програмне забезпечення. І навіть традиційний дажборд автомобіля, де розташовані спідометр, тахометр, адометр, в багатьох автомобілях уже є цифровим», ‒ розповідає маркетинг-консультант GlobalLogic Владислав Ткачук.
А ось у компанії Sigma представили власні розробки для окулярів змішаної реальності Microsoft hololens. Презентували й девайс розпізнавання об'єктів. Система ідентифікації працює на «розумних» нейронних мережах, що мають здатність вчитися.
«З точністю 100% воно оприділяє сьогодні людей. Якщо запрограмувати і навчити його визначати, наприклад, телефон або одяг ‒ він буде це робити», ‒ пояснює бренд-менеджерка компанії SIGMA Software Люка Лобарєва.
Відбудеться на ІТ-арені ще міжнародний конкурс Startup Competition. Компанія-переможець отримає 10 тисяч доларів винагороди.
«Львів стає центром, такою, знаєте, столицею ІТ України. А треба ставити собі завдання стати ще Європи й світу», ‒ вважає міський голова Львова Андрій Садовий.
Триватиме Lviv ІТ Arena ще до неділі.