Українські міністерства неефективно реалізують міжнародні проекти, - Світовий банк
Мала ефективність державного управління є основною причиною низьких темпів реалізації проектів Всесвітнього банку в Україні. Про це в інтерв'ю виданню DT.ua заявила директорка Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.
Вона зазначила, що портфель інвестицій Світового банку в Україні великий, вони фокусуються в таких сферах як охорона здоров'я, соціальна допомога, житлові субсидії, енергетика, дороги та водовідведення. Однак далеко не всі проекти, за її словами, рухаються так швидко, як хотілося б. За словами Кахконен, проблема, як правило, полягає в неефективному управлінні. «Відповідальні за реалізацію проектів міністерства в Україні, на жаль, працюють дуже повільно і неефективно. Підписання договорів на виконання тих чи інших робіт суттєво затягується, відтак, гальмується і реалізація проектів в цілому», - констатувала вона.
Представниця Світового банку вважає, що уряду слід звертати більше уваги на темпи та якість втілення міжнародних проектів. «Насправді високопосадовці можуть прискорювати та покращувати їх реалізацію, мають важелі впливу, тож можуть сприяти цим процесам. Крім того, не варто забувати й про суто технічну оптимізацію всіх процесів. Я кажу про перехід до використання електронних систем, наприклад для закупівель чи електронної вибірки коштів за програмами», - наголосила директорка Світового банку у справах України.
На думку Сату Кахконен чиновникам має бути соромно, якщо надані Світовим банком кошти не будуть освоєні і не покращать життя звичайних людей. Вона нагадала, що Світовий банк є одним із титульних донорів України разом із МВФ. За його кошти в Україні мають будувати дороги, оновлювати водоочисні системи, розвивати енергозбереження, але відбувається це дуже повільно. «За деякими проектами вибірка коштів становить менш як 5%. Фактично Україна сплачує за отримання та резервування таких позик більше, ніж витрачає на реальні потреби», - сказала директорка української філії Світового банку.
Нагадаємо, наприкінці березня, віце-президент Світового банку Кайл Пітерс під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом заявив, що Світовий банк готовий підтримувати уряд України в проведенні необхідних реформ та розглянути можливість започаткування нових цільових програм фінансової підтримки.
Як повідомлялося, Світовий банк прогнозує зростання економіки України на 2%. У звіті банку відзначено прогрес у реформуванні системи державних фінансів, і боргової політики.