Українські підлітки вимагають права проходити тестування на ВІЛ/СНІД без батьків

Підлітки вимагають усунення бар’єрів у тестуванні на ВІЛ з 14 років, заявили представники благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді «Teenergizer» , що виступає проти дискримінації в усіх сферах, включно з ВІЛ.

Члени організації провели в Києві експеримент, який показав, що у третині випадків лікарі відмовляють молодим людям в анонімному та безкоштовному тестуванні на ВІЛ, вимагаючи паспорт або присутність батьків. На думку представників «Teenergizer» це є порушенням Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», повідомляє прес-служба організації.

У процесі експерименту підлітки-активісти організації «Teenergizer» зверталися до 18 кабінетів із запитом пройти тест на ВІЛ. У 5 випадках кабінети фактично були відсутні за вказаною адресою, і ще в 5 – підліткам відмовили у проведенні тесту і просили привести батьків чи показати паспорт.

Активісти стверджують, що в Україні живуть 5500 підлітків з ВІЛ, а 123500 підлітків знаходяться у групі ризику.

Там наголосили, що тестування на ВІЛ є першим кроком у подолані епідемії. «Знання статусу дозволяє людині своєчасно стати на облік та отримати життєво необхідне лікування. Під медичним наглядом в Україні у 2016 році перебувають лише 1188 ВІЛ-позитивних підлітків, інші можуть не здогадуватися про свій статус, або не можуть пройти тестування через відмову лікарів», – наголошується в повідомленні.

«Підлітки практикують ризиковану щодо ВІЛ поведінку ще до настання 16-річного віку. Обов’язок дорослих, тим більше медиків – захистити дітей від інфікування, а не відмовити їм у знанні свого ВІЛ статусу», – заявила голова правління БО «Об’єднання підлітків та молоді «Teenergizer» Яна Панфілова, яка теж є ВІЛ-позитивним підлітком.

«У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих. Тестування на ВІЛ є відправною точкою для початку багатьох заходів профілактики ВІЛ-інфікування та має важливе значення для забезпечення доступу до своєчасної допомоги та лікування», – констатувала керівник програм розвитку і здоров’я молоді Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Олена Сакович.

Члени організації «Teenergizer» підготували пам’ятку для молодих людей «Тестування підлітків на ВІЛ в Україні», в якій розповідають про право на анонімний, безкоштовний доступ до тестування на ВІЛ/СНІД з 14 років. Цю пам’ятку вони передали представнику МОЗ з проханням поширити її через всі медичні заклади України, де відбувається тестування на ВІЛ.

У повідомленні також вказано, що за шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7628 нових випадків ВІЛ-інфекції. Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 288,551 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39933 людини. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ.

Починаючи з 2008 року українці найчастіше інфікуються ВІЛ статевим шляхом. У 2015 році майже 60% людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, інфікувалися статевим шляхом. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 15 до 30 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук