Українські правоохоронці допомогли знешкодити міжнародну злочинну групу хакерів

Українські правоохоронці допомогли знешкодити міжнародну злочинну групу хакерів

Працівники Управління боротьби з кіберзлочинністю (УБК) успішно завершили проведення українського етапу міжнародної спецоперації по знешкодженню злочинної хакерської групи.

Про це у вівторок, 3 червня, заявили у прес-центрі МВС України.

Використовуючи шкідливе програмне забезпечення «Gameover Zeus» та «Cryptolocker», зловмисники протягом тривалого часу здійснювали хакерські атаки на сайти провідних фінансових установ світу, у тому числі й України.

«Під час розслідування встановлено, що управління мережею ботів здійснювалося за допомогою більш як десяти серверів, які розміщувалися на майданчику одного із хостинг-провайдерів Одеси». – повідомили у прес-центрі.

З метою конспірації кіберзловмисники зареєстрували вказану мережу на підставну компанію та, використовуючи специфічні протоколи маршрутизації, приховали дійсне місце розміщення мережевого обладнання.

У квітні цього року працівники УБК розпочали проведення міжнародної операції щодо знешкодження учасників злочинної групи «Gameover Zeus». Слідом за Україною аналогічні заходи проводилися на території Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Нідерландів, Німеччини, Японії та ряду інших країн.

«Під час проведення українського етапу спецоперації було проведено ряд санкціонованих обшуків. Під час заходів вилучено 13 одиниць комп’ютерної техніки та мережевого обладнання, які використовувалися для адміністрування та розробки шкідливого програмного забезпечення, а також отримано копії управлінських серверів бот-мережі», - відзвітували про українську фазу операції в МВС.

Згодом правоохоронці встановили, що один із громадян України був причетний до розробки ядра усієї інфраструктури бот-мережі - сервера, який виконував функцію інфікування персональних комп’ютерів та збору банківської інформації з них. Також ідентифіковано киянина, який організував розгалужену мережу підставних осіб для легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Довідка.

«Gameover Zeus», також відомий як «Peer-to-Peer Zeus» - це остання версія шкідливого програмного забезпечення «Zeus», яка з'явилося в 2007 році. За наявною інформацією, розробником троянської програми є громадянин Російської Федерації. Зловмисник організував навколо себе понад 20 хакерів з усього світу та за допомогою зазначеного бот-нету викрадав особисті дані користувачів.

За висновками експертів в галузі кібербезпеки, близько мільйона комп'ютерів по всьому світу, у тому числі понад 60 тисяч на території України, були інфіковані вірусом «Gameover Zeus». Збитки від протиправної діяльності оцінюються приблизно в 75 мільйонів євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук