Українські школярі з 1 вересня вивчатимуть фінансову грамотність
МОН хоче навчити наступні покоління українців тому, як, коли й чому потрібно користуватися фінансовими послугами
Учні 9-х та 10-х класів українських шкіл з 1 вересня отримають нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.
У МОН нагадали, що підприємливість і фінансова грамотність є одними з компетенцій, які має розвивати «Нова українська школа». Нові підручники містять розділи про особисті фінанси, кредитування, фінансові послуги, інвестиції й захист від шахрайства.
«Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» було створено 2019-го. Вони повністю враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо», – йдеться в повідомленні.
У відомстві також уточнили, що розробили підручники разом із проектом агентства USAID «Трансформація фінансового сектору». До розробки також долучилися Університет банківської справи, Національний банк України й низка експертів.
«1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи та США. Працюючи над цим проектом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли й чому потрібно користуватися фінансовими послугами», – цитує прес-служба МОН слова керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберта Бонда.
За даними МОН, курс «фінансова грамотність» викладають наразі в 1200 школах по всій країні.
За даними дослідження USAID, оприлюдненого в червні 2019 року, Україна посіла останнє з 30 місць за Індексом фінансової грамотності. Зокрема, на таку оцінку вплинув низький бал за ставлення українців до фінансових питань і фінансові знання.
З 2012 року до 2019 року МОН за підтримки USAID запроваджувало експериментальне викладання курсу «Фінансова грамотність» у системі загальної середньої освіти. Щороку курс удосконалювався у відповідності з побажаннями викладачів, методистів, експертів, учнів та їх батьків.