Українські студенти після вишколу закордоном мають більше шансів на працевлаштування
Навчання за кордоном серед українських студентів з кожним роком набуває більшої популярності. Математики, юристи, філологи, економісти та студенти іноземних мов ЛНУ імені Івана Франка – активні учасники міжнародних програм. Та лідер за кількістю активних студентів – факультет міжнародних відносин.
Заявок студентів звідти найбільше. Минулого року у французькому Бордо студентка Ірина студіювала міжнародні економічні відносини за програмою «Еразмус-Мундус».
«Це був перший раз, коли я поїхала за кордон і зразу на п’ять місяців. Звичайно, спершу було незвично пристосуватися до їхньої ментальності, мови, але було дуже цікаво. Я цю програму сприймаю як неймовірний досвід. Це більше навіть не стільки досвід навчання, скільки життєвий досвід. Він дійсно безцінний», – розповіла студентка четвертого курсу факультету міжнародних відносин Ірина Бонтуш.
А от п’ятикурсниця того ж факультету Віта спробує почати навчання за кордоном. Для цього обрала чеський університет у Брно. Зараз чекає відповідь-підтвердження з тамтешнього навчального закладу.
«Це взагалі унікальна можливість, яка дається не так багато разів у житті, тому не можна її знехтувати. По-перше, це дуже хороший досвід, ти можеш якось попрактикувати свою англійську, вивчити іншу мову, перебуваючи в тому середовищі», – розповіла студентка п’ятого курсу факультету міжнародних відносин Віта Андрусишин.
Брюссель визнав університет Франка лідером серед українських вишів, який дає змогу студентам навчатися закордоном. Цей семестр по світу закінчують понад 50 спудеїв.
«Студентам не потрібно, повертаючись до українського університету, до нашого університету Івана Франка, складати повністю всі предмети, які вони тут вивчали, бо період мобільності визнається і перезараховують ті предмети, які вони вивчали в європейському університеті», – зазначила координатор програми «Еразмус+» в ЛНУ ім. І. Франка Оксана Краєвська.
Закордонне навчання впливає й на резюме для майбутнього роботодавця.
«Якщо брати рекрутингові компанії, то, звичайно, передовсім вони відбирають за резюме, і це плюс, коли в резюме, окрім освіти тут, є ще здобута освіта або практика десь закордоном. Адже це досвід розширення світобачення», – додала менеджер Західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації Мар’яна Луцишин.
На чотирьох українських студентів, які їдуть навчатись в країни ЄС, припадає один іноземець, що обирає Україну. Тут їх приваблюють спеціальності, які стосуються україністики, славістики, а ще історія та філологія.