Українські телеканали в січні 2020 року остаточно закодують свій сигнал на супутнику

Загалом на кодування сигналу вже витрачено 7,5 млн доларів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 1 червня 2019802412

Українські медіагрупи планують закодувати сигнал своїх телеканалів на супутнику з 20 січня 2020 року, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу медіагрупи «1+1 media».

Загальні інвестиції українського телеринку в кодування сигналу склали 7,5 млн доларів, з них 2,5 млн доларів вклали медіагрупи, а ще 5 млн – оператори і постачальники обладнання.

Для декодування сигналу телеканалів в Україну вже завезено 110 тис. тюнерів. Цього тижня також були узгоджені і підписані контракти між чотирма українськими медіагрупами (StarLightMedia, 1+1 media, InterMediaGroup і «Медіа Група Україна») і провайдером ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» про кодування його транспортного сигналу. Кодування транспортного сигналу призначено на вересень.

При цьому, з січня 2020 сигнал буде передаватися у стандарті MPEG4 DVBS-2 (друге покоління супутникового мовлення DVB-S плюс вдосконалений алгоритм стискування зображення).

Наступне замовлення понад 600 тис. тюнерів і чіпсетів для декодування сигналу медіагрупи запланували на червень 2019 року.

Як зазначили в прес-службі «1+1 media», інформаційну кампанію про кодування сигналу планується розпочати 25 серпня 2019 року.

Крім того, з 4 листопада 2019 року медіагрупи планують почати маятникові відключення сигналу доти, доки сигнал буде повністю закодований, щоб споживачі встигли змінити тип прийому. При цьому абонентів провайдерів супутникового зв’язку не торкнуться маятникові відключення і вони також не бачитимуть цієї реклами.

Згідно з інформацією «Зеонбуду», технічний супутниковий сигнал провайдера зараз йде у відкритому вигляді у форматі Multistream (DVB-S2 T2-MI) на супутнику Astra 4A компанії SES Astra, його бачать тільки спеціалізовані професійні тюнери. Кодування транспортного потоку перед кодуванням телегруп має заблокувати можливість приймати цей сигнал надалі на тюнери з підтримкою T2-MI.

Нагадаємо, у вересні 2018 року в Україні вимкнули аналогове телебачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук