Українські телеканали оприлюднили ціни на політичну рекламу на виборах до ВРУ

Найбільша вартість реклами —2 897 грн — буде в прайм-тайм на каналі «Інтер»

Від 24 травня в Україні почались передвиборчі перегони

Після указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту ЗМІ оприлюднили розцінки на політичну рекламу під час майбутньої виборчої кампанії – ціни коливаються від 1,2 грн за секунду вночі на телеканалах СТБ, ICTV і «Новий канал» до 2 987 грн за секунду в прайм-таймі на «Інтері». Про це повідомили аналітики руху ЧЕСНО.

Згідно з їхніми даними, на ТРК «Україна» секунда реклами у вечірньому прайм-таймі коштуватиме 2 829 грн (без ПДВ). Це вдвічі дешевше, ніж на виборах президента. Стільки ж наразі коштує реклама й на спортивних телеканалах «Футбол 1» і «Футбол 2», які теж входять до медіагрупи «Україна» Ріната Ахметова.

Найнижча, за даними руху, ціна на рекламу в медіагрупі в нічні й досвітні години на розважальному каналі «Індиго TV» – 6-7 грн.

Найдорожче з-поміж каналів коштуватиме реклама на «Інтері» – 2 897 грн за секунду між 19:00 і 20:00. Найдешевша політреклама – за 518 грн між 6:00 і 7:00. На решті телеканалів групи «Інтері» вартість реклами навіть нижча за найдешевшу на «Інтері». На «НТН» за секунду у вечірньому праймі правлять 518 грн.

ЧЕСНО нагадує, що до цієї медіагрупи, пов'язаної з Дмитром Фірташем і нардепом Сергієм Льовочкіним, входять канали ZOOM, «Мега», К1, К2», «Ентер-Фільм» і «Піксель TV». Ціна трансляції на них реклами становить від 13 до 143 грн. Найдешевшою в медіагрупі є реклама на дитячому каналі «Піксель TV». Там максимальна вартість політичної реклами – 78 грн за секунду з 10:00 до 15:00.

З-поміж телеканалів Ігоря Коломойського та братів Суркісів найдорожчою є реклама на «1+1» – до 2 250 грн у вечірньому прайм-таймі, а найдешевшою – в ефірі супутникового каналу «2+2», де за секунду рекламного блоку потрібно заплатити 85 грн. Вартість секунди політичної реклами на «1+1» навіть у нічний час не опускається нижче від 900 грн.

Вартість політреклами на українському ТБ

Інфографіка ЧЕСНО (натисність для збільшення)

Рух ЧЕСНО звертає увагу, що в період президентських перегонів розцінки на політрекламу на каналі були меншими. Тоді її мінімальна вартість становила 320 грн, а максимальна – 1 050 грн.

Імовірно, на «1+1» затверджували розцінки на політрекламу під час президентської кампанії з міркувань політичної доцільності та позиції власника, а не прив'язуючись до комерційної вартості реклами. Про це свідчать і слова самого Ігоря Коломойського. «Знизили (ціни, – ред.), щоб усі мали можливість потрапити на телеекран у тому ж обсязі, у якому й Петро Олексійович. Тому що, якщо в нього у фонді лежить мільярд, а в когось – 100 мільйонів, або, навпаки, у нього – 500, а в когось – 50, то, якщо по 30 тисяч, поки він буде скільки хоче потрапляти (в ефір, – ред.), в інших гроші закінчаться. І на інше не залишиться. Це теж тиск грошима. Ми дали можливість усім. Це теж не дешева ціна. Допомогли всім, крім одного», – сказав Коломойський в інтерв'ю виданню «Українська правда».

За даними аналітиків, на інших каналах групи ціни на трансляціюя телереклами до парламентських виборів є нижчими. Так, на супутниковому каналі «2+2» секунда реклами коштує щонайбільше 375 грн, а на ТЕТ – 585 грн.

У ЧЕСНО порахували, що з-поміж інформаційних телеканалів максимальна вартість секунди реклами під час парламентської кампанії буде на лояльному до екс-президента Петра Порошенка каналі «Прямий» – 700 грн, а мінімальна – 500 грн.

На «5 каналі», який належить Порошенкові, нині секунда у вечірньому праймі максимально коштує 277,16 гривні, а мінімально – 88,72.

Другий за вартістю секунди телеканал «NewsOne», який перебуває під впливом Віктора Медведчука. Там максимальна ціна реклами – 530 грн, а найнижча – 340. Інший пов'язаний з Медведчуком телеканал – «112 Україна» – продає секунду реклами по 94-127 грн.

Також 300-250 грн коштуватиме секунда політичної реклами на телеканалі родини львівського бізнесмена Петра Димінського ZIK.

Секунда реклами на каналі бізнесмена й нардепа Костянтина Жеваго та дружини народного депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького «Еспресо» до парламентських виборів коштуватиме до 250 грн.

Реклама на «24 каналі», який належить дружині міського голови Львова Андрія Садового, коштує від 14 до 180 грн.

Рух ЧЕСНО зазначив, що найдешевшим буде канал UA:Перший – під час президентської виборчої кампанії максимальна вартість реклами тут була 70 грн. Нині ж вона опустилася до 63,56 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук