Порошенко витратив на власний піар на телебаченні близько 240 млн грн

І це наразі не остаточна цифра

Нині президент витрачає понад п'ять млн грн щодня на телевізійну рекламу

Петро Порошенко заплатив за політичну рекламу на телебаченні у 2,5 рази більше, ніж коштувала уся його передвиборча кампанія на минулих виборах президента 2014 року. Лише торік та впродовж січня-лютого цього року чинний голова держави, який планує обратися вдруге, витратив приблизно 240 млн грн на власний піар на ТБ, стверджують аналітики руху ЧЕСНО.

Згідно з їхніми даними, реклама президента Петра Порошенка з'являлася на українських каналах протягом усього 2018-го кількома хвилями. Торік активність Порошенка на телебаченні розпочалася в лютому. На телеканалах показували ролик «Йдемо вперед», де пенсіонери казали, що пенсія зросла, голова ОТГ розповідав, що гроші залишаються у громад, ішлося про те, що вчителі позбулися радянської системи освіти тощо.

Це відео було промарковане як соціальна реклама. Таких роликів протягом лютого-березня торік на різних телеканалах вийшло понад 150. Загалом, відповідно до розцінок телеканалів, за перший квартал 2018-го на рекламу в Порошенка мали б витратити щонайменше 29 млн грн..

Найбільше оточення Порошенка сплатило ТРК «Україна» Ріната Ахметова. Там за секунду реклами у прайм-таймі в будні правлять до 5 658 грн. Тобто ролик тривалістю 30 секунд коштує майже 170 тис., а хвилинний — до 400 тис. разом з податками.

Протягом 2018 року ТРК «Україна» за такий обсяг реклами мала б отримати від Порошенка близько 87 млн грн за понад 400 роликів, 2019-го — ще майже 17 млн за більш ніж 100 рекламних роликів. При цьому обсяги телереклами Порошенка постійно зростають.

У квітні 2018-го телеканали показували чотирихвилинне відеопривітання Президента з Великоднем. Такий ролик на «Новому каналі» в прайм-таймі коштує майже 250 тис. грн, в обідній час — приблизно 80 тис.

Упродовж травня-червня активність Порошенка на телеканалах знизилася, щоб знову стрімко збільшитись у середині літа. Улітку в Адміністрації Президента повідомили, що за рекламу на телебаченні на підтримку надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію Порошенко сплатив власними коштами. Проте скільки саме — наразі невідомо.

Восени далі відбувалася інформаційна кампанія з гаслами «Армія! Мова! Віра!». З'явилися нові заклики «Геть від Москви!», твердження про те, що «…ми отримали безвіз, ідемо в Євросоюз і НАТО». Найчастіше рекламу Порошенка у вересні показував телеканал «Прямий».Нова хвиля реклами від Президента розпочалась у листопаді та триває досі.

Як стверджують аналітики ЧЕСНО, ще до початку виборчої кампанії телевізійна реклама Порошенка коштувала приблизно 175 млн грн.

Від початку 2019 року (від 1 січня до 28 лютого включно) на телерекламу Петра Порошенка витратили вже понад 54 млн грн. А загальна вартість телереклами Порошенка від початку 2018-го сягає майже 240 млн грн.

Найактивніше транслювання реклами починається в лютому 2019-го. Лише телеканал «Україна» від початку року отримав понад 17 млн грн, більш ніж 10 млн одержав «Інтер», ще по чотири взяли ICTV та СТБ.

Витрати Порошенка на рекламу 2018

Витрати Порошенка на рекламу 2019

У чергових передвиборчих роликах Порошенка з'явилися нові гасла: «Порошенко – єдиний, хто здатний зберегти державу» та «Кандидатів багато — Президент один!». Від 15 лютого на різних телеканалах агітаційні ролики Президента показують понад сотню разів. Пік витрат Рух ЧЕСНО зафіксував на початку березня.

Згідно з результатами моніторингу та офіційними розцінками телеканалів, від березня покази 242 роликів на центральному телебаченні мали б коштувати Порошенку приблизно 5,6 млн грн. Найімовірніше, як і на минулих виборах, Петро Порошенко самостійно профінансував власну кампанію. Підтвердити цю інформацію можна буде вже за два тижні, коли кандидати оприлюднять проміжні фінансові звіти.

Витрати кандидата Петра Порошенка на телерекламу

Витрати Петра Порошенка на телерекламу, інфографіка ЧЕСНО (натисність для збільшення)

За словами аналітиків ЧЕСНО, нині зрозуміло, що ця кампанія обійдеться Петрові Порошенку значно дорожче за вибори 2014 року. Тоді кандидат офіційно витратив на свою президентську кампанію 96,5 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук