Українці демонструють найбільше упередження до ромів і чеченців, - соцопитування

СуспільствоРоман Ганкевич, 10 вересня 201612280
Українці демонструють найбільше упередження до ромів і чеченців, - соцопитування
фото ZAXID.NET
Роми у Львові

За результатами дослідження Інституту соціології НАН України визначили дві національності, до яких українські громадяни демонструють стійке упередження і небажання взагалі допускати їх в країну. Про це йдеться у статті Олександра Шульги для DT.UA.

Результати показують, що ці національності - це чеченці і роми. «Важливо підкреслити, що таке ставлення виникло не вчора і навіть не позавчора. Воно демонструвало стійку його представленість у суспільній свідомості впродовж усіх років незалежності», - пише у статті Шульга.

Згідно з останнім дослідженням Інституту соціології НАН України, яке нещодавно завершилося, кількість тих, хто не хоче пускати ромів у країну, сягає 41%. Для порівняння: на початку 2000-х цей показник був майже такий самий і навіть на кілька відсотків вищий. Єдиною національною групою, яку не хотіли б пускати в країну ще більше громадян, є чеченці. Як раніше, так і нині за це виступає більше половини опитаних, йдеться в статті.

Інфографіка: DT.UA

«Більше того, порівняння відповідей молоді і людей старшого віку щодо їхнього ставлення до ромів і готовності допустити у своє життя, свідчить про майже повну ідентичність їхніх настроїв. Тому можна констатувати, що за всі роки незалежності не відбулося змін на краще у ставленні до ромів, ба навіть не виникло самих передумов для такого поліпшення. Адже негативне ставлення, а відтак і всі перестороги та стереотипи щодо ромів були повною мірою відтворені новим поколінням, яке, не важко передбачити, своєю чергою передасть їх майбутньому. Таким чином упереджене ставлення буде відтворюватися знову й знову», - зазначив дослідник.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за даними опитування Соціологічної групи «Рейтинг» на думку більшості українців найбільшої заборони вимагає доступ до легких наркотиків, одностатевих стосунків, вільного продажу зброї і проституції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук