Українці довіряють Папі Франциску в 2,5 рази більше, ніж московському патріарху

Українці довіряють Папі Франциску в 2,5 рази більше, ніж московському патріарху
фото Reuters
Зустріч Петра Порошенка з Папою Римським Франциском (20 листопада 2015 року)

Серед церковних ієрархів найвищою довірою українців користуються Папа Римський Франциск і Патріарх Київський. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Як зазначається, цього року соціологи Центру вперше включили до списку Папу Римського Франциска. У результаті рівень довіри до понтифіка перевищив показники для усіх інших церковних ієрархів. Йому довіряють 37,7% українців, не довіряють – 12,7%.

Між тим, предстоятелю Української православної церкви (Київський патріархат) патріарху Філарету довіряють 35,9% українців, не довіряють – 15,9%. Митрополиту Онуфрію (УПЦ МП) довіряють 30,9%, не довіряють – 17,9%, главі Української греко-католицької церкви Святославу довіряють 23,8%, не довіряють 12,2%, а митрополиту Макарію (УАПЦ) довіряють 21,5%, не довіряють - 13,4% опитаних.

Лідером антипатій залишається московський патріарх Кирило Гундяєв, якому довіряють 14,8% респондентів, не довіряють – 42,0%.

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова 3-9 березня 2017 року у всіх регіонах України крім окупованих територій. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Слід зазначити, що за даними опитування Центру Разумкова, у 2017 році вперше з початку моніторингу число прихильників УПЦ (Київський патріархат) вдвічі перевищило число вірних УПЦ Московського патріархату: 27% проти 12% серед усіх опитаних, серед тих, хто відніс себе до послідовників православ'я, – 39% проти 17%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук