Українці в Польщі відреагували на заборону в’їзду в Україну меру Перемишля

СуспільствоОксана Лабойко, 18 січня 2017, 17:02 2

Об’єднання українців у Польщі оприлюднило заяву щодо заборони в’їзду в Україну мерові Перемишля Роберту Хомі. Українці Польщі назвали це серйозним радикальним кроком і попросили владу Польщі й України пояснити причини такого рішення.

«Звертаємося до влади Польщі та України з проханням уважно розібратися у цій справі і публічно оголосити причини такого рішення. Місцева влада обох держав повинна зробити все, аби своїми діями не доводити до ескалації конфлікту і не створювати нових приводів для конфліктів», – йдеться в заяві Об’єднання українців у Польщі.

Натомість після того, як в українських ЗМІ з’явилася заява речниці СБУ Олени Гітлянської, що «підстави заборони – це його (Роберта Хоми, – ред.) систематична антиукраїнська діяльність, підтримка антиукраїнських рухів. Останньою краплею став марш у Перемишлі, де звучали антиукраїнські гасла. Але це був не єдиний захід такого антиукраїнського спрямування за підтримки мера міста», голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима в коментарі ZAXID.NET заявив, що обов’язково мала бути офіційна реакція на позицію і дії Роберта Хоми.

«Впродовж останніх років у Перемишлі мали місце дуже негативні явища, які торкалися не тільки нашої меншини, вони також були провокацією для дестабілізації ситуації на прикордонні. Марш Перемишльських орлят – це був показ сили крайньо радикальних середовищ, і попри те, що ці крайньо радикальні середовища мають неоднозначну позицію, цей захід мав патронат мера міста, депутата парламенту і державних структур. Друге – мер міста Перемишля абсолютно неадекватно, на мою думку, поставився до такої події, як атака на релігійну ходу. У католицькій країні в білий день дійшло до атаки на релігійну ходу. Натомість Хома сказав, що це не моє питання, це питання поліції. І, врешті, ці походи з факелами 10 грудня, цей викрик біля українського будинку, це загравання на антиукраїнських настроях – це один з елементів, присутніх в Перемишлі від якогось часу і, думаю, що це мусило мати якусь реакцію, чи то польських, чи українських чиновників, бо це виходить за рамки питання прав національних меншин, почуттів національних меншин, тому що це загрожує безпеці Польщі і безпеці України», – заявив Петро Тима.

Нагадаємо, меру польського міста Перемишль Роберту Хомі заборонили в’їзд в Україну на 5 років. Про це Роберт Хома дізнався 17 січня, коли українські прикордонники не впустили його на територію України (він їхав до Львова на запрошення генерального консула Польщі). Як заявив сам Хома, «так вирішила Служба безпеки України у листі, виданому 29 грудня минулого року».

Рішення про заборону в’їзду Хомі в Україну було прийнято «з метою забезпечення безпеки держави та недопущення завдання шкоди її національним інтересам», – йдеться в офіційній відповіді прес-центру СБУ на запит ZAXID.NET.

Як інформував раніше ZAXID.NET, Об'єднання українців у Польщі неодноразово звинувачувало Роберта Хому в ігноруванні прав української громади Перемишля. Президент Перемишля ці звинувачення заперечував.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук