Українці вже звикли до залякувань Путіна, - заява

26 січня 20093374

Позачергові ХVIII Всеукраїнські Збори (З’їзд) Народного Руху України 25 січня прийняли заяву щодо ситуації з постачанням газу до України та Європи з боку Російської Федерації. "Вдруге створена Росією газова криза демонструє нову якість російського газового монополізму, що використовується як інструмент тиску в міжнародних справах. На додаток до військової агресії проти Грузії та нехтування міжнародними правилами поведінки, в частині, що стосується Європейський Енергетичної Хартії, Росія демонструє міжнародній спільноті свою нецивілізовану та агресивну природу", - наголошується в заяві. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба НРУ.

Подамо заяву повнотекстово:

"Кожного року у грудні європейські країни з жахом очікують, а що цього разу може утнути режим Путіна у постачанні газу. Всі вже звикли до шантажу, брехливих заяв і залякувань, але вперше всі ми стикнулися з брутальним порушенням і фактичним нехтуванням договірними зобов’язаннями з боку Росії.

Цього року російське керівництво у брутальний і цинічний спосіб продемонструвало всій Європі свою нецивілізовану суть. Безумовно, ми добре розуміємо, що вістря атаки російського авторитарного режиму було спрямоване саме проти України. Впродовж минулого року велася нечувана інформаційна війна проти України, з використанням контрольованих державою ЗМІ. Заяви про те, що "українці крадуть газ", були найм’якшими висловлюваннями російських політиків, що пролунали за останній час.

Ми прекрасно розуміємо, що Росія спить і бачить Україну на колінах, яка після такої масованої атаки відключенням газу повинна була б подарувати свою найбільшу в Європі газотранспортну систему.

Але стався прокол - Росія не врахувала, що Україна, на відміну від ситуації січня 2006 року, має достатньо запасів газу, щоб протистояти цій атаці і забезпечити своїх громадян газом і теплом.

Починаючи ще з 2005 року Росія постійно використовує шантаж та залякування з метою "покарання" України за демократичні перетворення. Саме колосальний розрив у демократичних цінностях, які сповідує Україна і Росія, стали кісткою у горлі російських шовіністів, які за допомогою газу намагаються спаплюжити імідж України.

Вдруге створена Росією газова криза демонструє нову якість російського газового монополізму, що використовується як інструмент тиску в міжнародних справах. На додаток до військової агресії проти Грузії та нехтування міжнародними правилами поведінки, в частині, що стосується Європейський Енергетичної Хартії, Росія демонструє міжнародній спільноті свою нецивілізовану та агресивну природу.

У той же час, цього разу всі на власні очі змогли переконатися, на що здатні кремлівські вожді, використовуючи газ як зброю і кидаючи цим виклик усій цивілізованій Європі. З метою застосування шантажу у зимовий, морозний період, Росія вперто відмовляється від укладання з Україною довгострокових контрактів на постачання газу і його транзит у західному напрямі з прозорими умовами, що відповідають Європейській енергетичній хартії. До речі, Росія, яка в останній час згадала про існування цієї Хартії, вперто відмовляється її ратифікувати і дотримуватися її принципів, чим ще раз підтверджує свою нецивілізовану поведінку у питаннях поставки газу.

Україна повинна вимагати переходу на європейські ціни на транзит російського газу територією нашої держави. Ми повинні перестати дотувати економіку Росії, встановлюючи необґрунтований тариф на транзит, що в 3 - 5 разів нижчий від ринкового. А що стосується середньоєвропейської ціни на газ у 450$, яку так полюбляють згадувати кремлівські патрони і їх прихвосні, то це все одно, що заміряти середню температуру по лікарні. Сьогодні такої ціни не існує. Більше того, ми повинні укладати контракти на транзит російського газу не з Газпромом, а з європейськими споживачами напряму. Необхідно перевести на ринкові засади орендну плату за використання об’єктів нерухомості і земельних ділянок ЧМФ РФ.

Народний Рух України переконаний, що в ситуації, яка склалася, українське керівництво діяло абсолютно адекватно. Україна повинна вибудувати з Росією цивілізовані зрозумілі стосунки за ринковими принципами, інакше газових лихоманок у майбутньому нам не уникнути".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук