Українці зможуть спостерігати за малим парадом планет 13 листопада

СуспільствоРоман Ганкевич, 12 листопада 20179000
Українці зможуть спостерігати за малим парадом планет 13 листопада
фото NASA
Юпітер пройде поряд з Венерою на відстані менш ніж пів градуса

На світанку понеділка, 13 листопада, європейці зможуть спостерігати так званий малий парад планет - з'єднання Венери і Юпітера. Про це повідомляє ВВС.

Як зазначається, Юпітер пройде поряд з Венерою на відстані менш ніж пів градуса. Із Землі цей феномен виглядатиме як одна яскрава зірка на південному сході над самим горизонтом.

Жителі України також зможуть побачити парад планет за умови безхмарної погоди. Спостереження можна проводити починаючи з 6:00 за київським часом над південно-східним горизонтом.

Вдруге зближення планет відбудеться 17 листопада. Тоді до Юпітера та Венери доєднається й Місяць, разом вони утворять трикутник. Побачити це явище також можна буде зранку до 8:00.

До слова, парад планет - це астрономічне явище, при якому кілька планет Сонячної системи знаходяться на одній стороні від Сонця в невеликому секторі. При цьому вони знаходяться дуже близько одна від одної на небесній сфері. Максимальне зближення небесних тіл називається з'єднанням. Малий парад планет формується з'єднанням Венери, Марсу, Юпітера, Сатурна і Меркурія. Великий парад формують усі шість планет, які знаходяться на одній стороні від Сонця в невеликому секторі.

Востаннє парад планет спостерігали в Україні в травні 2011 року. Тоді Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Уран розташувалися в сузір'ї Риб. Великий парад планет, коли усі шість небесних тіл вишикувалися в лінію, спостерігався 10 березня 1982 року і повториться у 2161 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук