«Укроборонпром» почав тестувати стандарти НАТО на своїх підприємствах

Державний концерн «Укроборонпром» приступив до тестового впровадження на підприємствах держконцерну технічних стандартів НАТО щодо розробки, виробництва, модернізації та ремонту озброєнь і військової техніки, повідомив голова «Укроборонпрому» Роман Романов.

«Я підписав наказ про впровадження на підприємствах концерну системи тестового функціонування стандартів НАТО, які, насамперед, стосуються питань якості», – сказав він на міжнародному семінарі з питань впровадження стандартів НАТО в оборонно-промисловому комплексі України в Києві в четвер, 30 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова «Укроборонпрому» висловив упевненість, що впровадження тестової системи апробування техстандартів Альянсу при розробці, виробництві, модернізації та ремонті в реальних умовах дозволить провести оцінку технічної та технологічної готовності українських оборонних підприємств до впровадження стандартів НАТО; визначити часові рамки, а також необхідні для впровадження стандартів фінансові та матеріальні ресурси; підготувати та внести зміни в чинну нормативну базу, і, при необхідності, розробити нові документи; скласти реальний план впровадження стандартів НАТО з прив'язкою до конкретних підприємств; підготувати кадри з урахуванням досвіду країн-членів Альянсу.

«Головне, буде отримана відповідь на запитання: в якій точці ми знаходимося при переході на стандарти НАТО», – сказав Романов і нагадав, що завдання з переведення оборонної промисловості в повному обсязі на стандарти НАТО закріплена в основних державних документах оборонного планування.

Голова «Укроборонпрому» повідомив, що зараз оборонно-промисловий комплекс України вже застосовує техстандарти Альянсу при виробництві та модернізації окремих озброєнь, включаючи протитанкову озброєння і авіатехніку. Також, за його словами, інноваційним кроком стало рішення про впровадження в Україні техстандартів НАТО для всіх життєвих циклів озброєнь та військової техніки.

Зараз понад 70% підприємств «Укроборонпрому» відповідають міжнародному стандарту системи менеджменту якості ISO 9001:2000, що свідчить про високий потенціал розвитку міжнародного співробітництва в оборонно-промисловому комплексі, наголосив Романов.

«Укроборонпром» в 2015 році оприлюднив плани з переведення виробництва оборонної продукції на стандарти НАТО в повному обсязі до кінця 2018 року. Згідно з домовленістю з НАТО, Україна також планує приєднатися до чинної системи закупівель Альянсу. Однією з умов ефективної співпраці розглядається переведення української системи закупівель озброєнь на західні стандарти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук