«Укрзалізниця» хоче отримати компенсацію за роботу з нерентабельними станціями

Таке рішення мотивують тим, що 53% вантажних станцій «Укрзалізниці» обробляють всього 3% загального вантажопотоку компанії.

ЕкономікаЮрій Братюк, 24 жовтня 20183852

Замість закриття неприбуткових вантажних станцій, «Укрзалізниця» пропонує компенсувати підприємству їхнє обслуговування. Про це у середу, 24 жовтня, заявило керівництво «Укрзалізниці».

Зокрема, на думку виконувача обов'язків очільника «Укрзалізниці» Євгена Кравцова, альтернативою закриття нерентабельних станцій є компенсація державою витрат на їхнє обслуговування. Варто зазначити, що йдеться саме про вантажні станції, які обслуговують переважно рух вантажів агропродукції.

Раніше в «Укрзалізниці» з'явилася ініціатива щодо закриття усіх станцій, які обслуговують малу кількість вагонів та, на думку менеджменту компанії, є збитковими. За рахунок такої оптимізації інфраструктури «Укрзалізниця» може заощадити близько 6 млрд грн прямих витрат. За його словами представників компанії, 53% вантажних станцій «Укрзалізниці» обробляють всього 3% загального вантажопотоку компанії. А 35% залізниці генерує 93% доходу. Це є наслідком того, що інфраструктура, яка при СРСР перевозила понад 1 млрд тонн вантажів на рік, сьогодні перевозить втричі менше і не дозволяє себе окупити при існуючому рівні вартості вантажоперевезень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук