Ulicą Zieloną we Lwowie będą mogli przejechać tylko strażacy i pogotowie
Ulica Zielona we Lwowie na odcinku od granicy miasta do ul. Sychowskiej już dziś zostanie zamknięta dla ruchu transportu w związku z remontem. O tym powiedział przedstawiciel firmy podwykonawczej "Onur" Borys Wilhucki. Według jego słów, w razie potrzeby przejazd ulicą Zieloną będzie dozwolony samochodom pożarniczym i karetkom pogotowia ratunkowego.
Tymczasem inny transport będzie objeżdżać zamkniętą działkę drogi ulicą Stryjską i obwodnicą oraz przez wsie Zubra i Pasiky Zubryckie - poinformowało ZAXID.NET biuro prasowe Lwowskiej Rady Miejskiej.
Jak opowiedział p. o. dyrektora zarządu transportu i komunikacji Lwowskiej Rady Miejskiej Igor Sobenko, na okres robót naprawczych na ul. Zielonej zapewniony pozostanie dojazd transportu miejskiego do szpitala gruźliczego.
"Tą drogą do szpitala gruźliczego kursuje 2 miejskie minibusy - №77 i №78. Autobusy №78, których jest na linii dwa, będą kursować do szpitala przez wieś Zubrę. A autobusy linii 77 będą jeździć do szpitala przez ul. Stryjską i obwodnicę. Padła decyzja, że wszystkie autobusy będą dojeżdżać do samego szpitala" - opowiedział Igor Sobenko.
Prace na tym odcinku potrwają planowo około miesiąca. Następnie ul. Zielona będzie remontowana na odcinku od ul. Sychowskiej do ul. Ługańskiej.