Уляна Супрун спростувала міф про шкідливість комп'ютера для зору

СуспільствоАндрій Стець, 23 серпня 201815140

Науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами гаджетів. Наукового підтвердження не знайшла й інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці у Facebook, спростувавши найвідоміші офтальмологічні міфи.

«Сьогодні все ще існує багато міфів та різних порад «експертів» щодо зору, його порушення та лікування. Тому вирішили розібрати найбільш поширені офтальмологічні міфи», - зазначила вона.

Як нагадала Супрун, за даними ВООЗ, проблеми із зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. З них 43%, в тому числі 12 мільйонів дітей, страждають порушеннями рефракції. До таких порушень належать короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія) та астигматизм.

Одна з реальних причин порушення зору – генетика, стверджує Супрун. Фізіологічна причина короткозорості - неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування.

«Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна. Тому нам варто зрозуміти, що все складніше, ніж споглядання монітору чи читання лежачи. І якщо у вас є порушення зору - поїдання моркви кілограмами не допоможе його вилікувати», - зазначила вона.

За словами Супрун, традиційно однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп'ютерів та дисплеї смартфонів.

«Насправді, науковці не знайшли зв'язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами гаджетів. Втім, не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називаються комп'ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається в користувачів комп'ютерів - по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей», - наголосила вона.

Супрун наголосила, що наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи - також не може призвести до хвороб очей.

«Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту - не виправдане. Дивитись на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції», - додала в.о. міністра.

Що ж до міфу про те, що морква покращує зір, Супрун зазначила: «Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки, і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив…Те саме стосується і чорниці. Логічно, що ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не матимуть жодного ефекту».

Водночас, щоб зменшити ризики погіршення зору, Супрун радить повноцінно та збалансовано харчуватися, слідкувати за вагою, залишити шкідливі звички, як-от куріння, та ходити на прогулянки.

Якщо ж у людини є проблеми із зором, Супрун радить звернутися до фахівця і не лікуватися самостійно за допомогою вправ чи закапувань незрозумілими краплями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук